Яресько назвала три кроки, які "утримають стабільність" в економіці

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Яресько назвала три кроки, які "утримають стабільність" в економіці
Структурні реформи ще не завершені, говорить глава Мінфіну.

Яресько побачила позитивні сигнали для економіки України
Яресько побачила позитивні сигнали для економіки України

Для того, щоб утримати стабільність, необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких, на думку міністра фінансів Наталії Яресько, приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки.

"Перший - приватизація. У нас є програма приватизації державних підприємств. Зрозуміло, що в цьому році встигнуть приватизувати всього 3-4 підприємства, але це треба робити зовсім по-новому, абсолютно прозоро і зрозуміло, так, щоб бізнес повірив, що в Україні дійсно все змінилося, що у нас - нові умови гри, що ми будуємо нову Україну. І тоді це допоможе нам знайти реальних інвесторів, залучити кошти в приватний сектор, збільшити кількість робочих місць і поліпшити економіку. Це насамперед" - розповіла Яресько в інтерв'ю ZN.UA.

"Другий крок, що ми можемо зробити, - це підтримати міжнародне кредитування в Україні", - зазначає далі Яресько. За її словами, Мінфін хоче прискорити всі інвестиційні кредити, що сьогодні йдуть в державу, а також має намір контролювати надходження цих коштів та їх освоєння в реальній економіці.

"У нас дуже часто підписують кредити з міжнародними партнерами, але не виконують умови, які необхідні для отримання цих позик. Це величезна проблема. Зараз ми в Мінфіні створюємо групу, яка буде працювати з ЄБРР, Європейським інвестиційним банком, німецьким держбанком KfW та іншими партнерами. Ми хочемо прискорити всі йдуть зараз в державу інвестиційні кредити. Адже сам факт підписання кредитної угоди нам нічого не дає - ми повинні виконувати умови та отримувати ці кошти. Нам потрібно, щоб, наприклад, ті ж кошти Світового банку, які йдуть на дороги, були освоєні вже в цьому році. Коли я тільки прийшла на цю посаду, то підписувала кредитний договір по водоканалу в Чернівцях, якщо не помиляюся, на 17 млн євро. Я запитала, як довго йшли переговори про отримання цих коштів. Виявилося, що п'ять років. 17 млн євро під 2% річних на 30 років. Це майже безкоштовні засоби на водоканал, який дуже потрібен місту, тому що якість води - це якість харчування, рівень здоров'я, екологія. А переговори йшли п'ять років, - розповідає міністр. - Тому зараз ми будемо контролювати надходження всіх цих інвестиційних кредитів та їх освоєння у реальній економіці".

"Разом з приватизацією ці два компоненти зможуть забезпечити зростання економіки. Я не кажу про бюджет, про платіжний баланс, про резерви. Я кажу про конкретні речі, які допоможуть реальній економіці. В нинішніх складних умовах ми повинні залучити реальних інвесторів", - резюмувала міністр.

"Я кажу про стабільність, тому що є позитивні сигнали. Волатильності курсу, який ми пережили в лютому, вже немає - це вже стабільність. Бізнес може не дивитися десять разів на день, який там курс. Люди не біжать забирати свої депозити, а з квітня фізичні особи, навпаки, почали нести депозити у банки. Крім того, очищення банківської системи практично завершене. З ринку виведені 49 дуже ризикованих банків, які впливали на всю систему, тому що пропонували найбільш високі депозитні ставки, люди несли їм свої гроші, а вони цим користувалися. Тепер банківська система більш сильна, стійка. До третього кварталу, коли завершиться чергове стрес-тестування банків, очищення банківського сектора закінчиться. Але чи може ця стабільність бути зруйнована завтра? Очевидно, що так. Я не можу прогнозувати, як населення відреагує, якщо, наприклад, війна загостриться. Але у нас також є програма дій уряду, коаліційна угода і програма МВФ, які ми виконуємо і які допоможуть нам зупинити подальше руйнування. Структурні реформи ще не завершені", - пояснила глава Мінфіну.

Читайте повний текст інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "С" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі