Японія має намір повністю відмовитися від атомної енергетики до 2040 року згідно з новою стратегією, схваленою сьогодні прем'єр-міністром країни Йосіхіко Нодой.
Важливе політичне рішення в цій сфері прийнято через 18 місяців після аварії на АЕС в Фукусімі, воно викликає протести окремих груп підприємців.
Японія стала другою з провідних світових держав після Німеччини, що оголосила про намір повністю відмовитися від використання атомної енергетики. Тим часом графік закриття АЕС в Японії є менш жорстким, ніж у Німеччині.
Нагадаємо, сильний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. За ним послідувало цунамі, в результаті чого інфраструктура північно-східних районів країни була практично зруйнована. Крім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.
Аварії на «Фукусіма-1» присвоєно вищу, сьому категорію небезпеки. Раніше цей рівень присвоювався тільки катастрофі на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Населені пункти в радіусі 20 км від станції було евакуйовано і оголошено зоною відчуження. !zn
Читайте також:
Україна і Японія підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля і Фукусіми
Рівень радіації на "Фукусімі" у 10 разів перевищив смертельну дозу
З «Фукусіми-1» більше 70% радіаційних викидів потрапило в океан