Японія придивляється до сланцевого газу і намагається стримати зростання частки вугілля в енергетиці

Поділитися
© arnoharris.typepad.com
"Сланцева революція" у США змусила багато японських компаній уважніше придивитися до нового енергоносія, особливо у світлі відомих проблем в ядерній енергетиці.

На тлі проблем в енергетиці після аварії на АЕС "Фукусіма" і зростання потреб в енергоносіях, Японія починає придивлятися до сланцевого газу. Про це повідомив представник Міністерства економіки, торгівлі та індустрії (МЕТІ) Японії Суміта Такаюкі на конференції "Нафта і газ Сахаліну 2013".

"Останні 2,5 роки після Фукусіми, коли ми зіткнулися з серйозним викликом для всієї країни, зупинено майже всі ядерні розробки, постало питання, на яких енергоносіях ми будемо працювати. Стало зрозуміло, що наші потреби в енергоносіях за останні 3 роки зросли на 20 млн тонн (вугілля - ред.) на рік, це величезна кількість для нас. І останні дві закупівлі були здійснені нашою країною, незважаючи на високі ціни, бо вони нам просто були потрібні", - розповів він.

За його словами, ціни в Японії на енергоносії сьогодні досягли рекордного рівня в порівнянні з Європою. "Нам насилу вдається впоратися з такими цінами. Попит на СПГ (LNG, скраплений газ, - ред.) в Японії ось-ось досягне максимального значення. У зв'язку з цим необхідно було розробити цілий ряд програм і заходів", - додав представник МЕТІ.

"Зараз відбувається еволюція зі сланцевим газом в багатьох точках земної кулі, цей носій виник несподівано, для багатьох економік світу зненацька, у США він привів до різкого падіння цін на енергоносії. Багато японських і європейських компаній, де ціни високі, вирішили придивитися уважно до нового енергоносія, що він може забезпечити в майбутньому", - повідомив Такаюкі.

За його даними, енергетика Японії все більше залежить від природного газу, його частка в генерації електроенергії на сьогодні становить 50%, у той час як в 2010 році було 32%. І тенденція зростання триває.

У той же час ряд японських підприємств став переходити на вугілля. "Ми намагаємося не допустити розростання підприємств, які працюють на кам'яному вугіллі, з точки зору екології, дивимося - на що краще переключитися. Нас не можуть не турбувати шкідливі викиди в атмосферу. Вугільні підприємства не можна назвати екологічними", - пояснив Такаюкі.

- Сланцева революція у США переорієнтує Європи з газу на вугілля

Він також повідомив, що Японія збирається купувати СПГ у Північній Америці, кілька контрактів зі США вже підписано. Японія активно підключається до інвестиційних проектів СПГ, реалізованих у різних країнах. "За трьома проектами у США від Міненерго США ми отримали добро, визначили, які японські компанії будуть там працювати. Потім у нас є проект "Freeport", де беруть участь також японські компанії, і Міненерго США схвалив цей проект. В результаті ми отримаємо 17 млн тонн американського СПГ", - сказав Такаюкі.

Але Японія, за його словами, також збирається брати участь у проектах СПГ у Канаді, Австралії, Мозамбіку та в РФ.

"На спецконференції, яка проходила у нас 10 вересня, де зустрілися постачальники і споживачі СПГ, ми домовилися з Кореєю, Індією та Європою і тепер хочемо розвивати спільні проекти щодо спільної закупівлі СПГ із різних країн", - сказав представник МЕТІ.

За його словами, в Японії зараз проводиться системна реформа енергогенеруючих і комунальних компаній з метою зниження цін на СПГ та зниження витрат на електрику домогосподарств.

"Якщо енергоносії будуть обходитися дорого комунальним службам, то зростуть витрати для населення. Нам необхідна нова система ціноутворення енергоносіїв, попередні документи з цього приводу вже практично готові. Ми маємо подивитися, що повинно бути з 12 АЕС, якщо вони вийдуть з експлуатації. Багато компаній готові переключитися на дешеве вугілля з ядерної та газової енергетики. Ми вирішили проаналізувати інтереси всіх, розвивати альтернативну енергетику сонця і вітру", - зазначив С.Такаюкі.

"Можливо, ми ще збільшимо обсяги купівлі СПГ, але будемо шукати альтернативні варіанти", - сказав він. !zn

Читайте також:

США почнуть експорт сланцевого газу у 2015 році

В ЄС розглянуть "екологічну проблему" сланцевого газу

Азаров оцінив вартість сланцевого газу українського видобутку у 130 доларів за тисячу кубометрів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі