Янукович заявив, що ніколи не обговорював з Путіним приватизацію ГТС України

Поділитися
Янукович заявив, що ніколи не обговорював з Путіним приватизацію ГТС України Досі офіційно так і не відомо, про що розмовляли Янукович і Путін на зустрічі "тет-а-тет" 26 травня © kremlin.ru
Україна під час переговорів з газових питань ніколи не висловлювалася за приватизацію вітчизняної ГТС, стверджує Янукович. "Це все чутки чи домисли, можливо, навіть провокація. Але ми не живемо за рахунок чуток", - заявив він.

Україна під час переговорів з газових питань ніколи не висловлювалася за приватизацію вітчизняної газотранспортної системи (ГТС).

Про це заявив президент України Віктор Янукович на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та головами парламентських фракцій 19 червня.

"Взагалі, слово "приватизація" ніколи не використовувалося ні на яких переговорах. Ні з ким. Ми не використовували слово "приватизація". Це все чутки чи домисли, можливо, навіть провокація. Але ми не живемо за рахунок чуток", - сказав Янукович, якого цитує прес-служба глави держави.

- Більшість українців висловилися проти здачі ГТС Росії в обмін на дешевий газ

За його словами, зараз ведеться робота з підготовки української газотранспортної системи до її модернізації, спрямованої насамперед на підтримку технічної надійності ГТС, а також збереження певних обсягів прокачування газу.

На переконання глави держави, цього можна досягти за рахунок об'єднання зусиль споживачів, транзитерів та постачальників газу: "Сьогодні є велике бажання зробити консорціум "Україна - Європа - Росія".

При цьому він підкреслив, що без участі парламенту ніяке рішення про створення консорціуму прийматися не буде.

Зазначимо, що остання зустріч "без краваток" президента України Віктора Януковича і президента Росії Володимира відбулася 26 травня. Як зазначив Янукович, переговорів глав держав торкнулися "традиційного порядку денного". Між тим, жодної офіційної інформації за підсумками зустрічі так і не з'явилося.

Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту. Прийняття "прозорого" рішення він спрогнозував до кінця першого півріччя 2013 року.

Українська влада заявляє, що оптимальним варіантом є створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній, що дасть змогу залучити кошти в модернізацію системи, підвищити її надійність і пропускну здатність і гарантувати обсяги транзиту.

Нагадаємо, Кабмін подав у Верховну Раду 26 квітня законопроект №2937, яким просить дозволити приватизацію НАК "Нафтогаз України" і його "дочок", а також дозволити оренду ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ). !zn

Читайте також:

Партія Кличка вимагає розповісти, навіщо Янукович літав у Сочі до Путіна

Ставицький очікує "позитивних для України" домовленостей щодо ГТС на зустрічі Путіна з Януковичем

Янукович обіцяє, що управління "трубою" не буде монопольним. Україна розраховує на "рівний доступ до ГТС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі