Президент України Віктор Янукович своїм указом № 317/2013 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Питання розвитку атомно-промислового комплексу і створення ядерно-паливного циклу в контексті гарантування енергетичної безпеки України".
Відповідне секретне рішення РНБО ухвалила 5 червня 2013 року, повідомила прес-служба глави держави в середу, 5 червня.
"Відповідно до статті 107 Конституції України наказую: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 червня 2013 року "Питання розвитку атомно-промислового комплексу і створення ядерно-паливного циклу в контексті забезпечення енергетичної безпеки України" (таємно)", - йдеться в указі.
Контроль за виконанням указу покладено на секретаря РНБО Андрія Клюєва. Текст секретного рішення не було оприлюднено.
Мета - створити практично замкнений ядерно-паливний цикл, від видобутку сировини до утилізації відпрацьованого палива - була проголошена прийнятою у 2006 році і оновленою у 2011 році "Енергетичною стратегією України на період до 2030 року".
Комплексна програма створення вітчизняного ядерно-паливного циклу в Україні передбачає вирішення проблеми на довгострокову перспективу шляхом використання вітчизняного сировинного, виробничого і науково-технічного потенціалу для повного задоволення власних потреб в ядерному паливі і виходу з високотехнологічною продукцією на світові ринки. Для цього заплановано поетапний розвиток і створення елементів вітчизняного ЯПЦ, включаючи збільшення видобутку і переробки уранової і цирконієвої сировини, отримання гексафториду урану, реконструкція та створення потужностей з виробництва цирконієвих сплавів і прокату, на кінцевому етапі - і з виготовлення ТВЗ. Для операції збагачення урану передбачається застосування іноземних потужностей. Проблему з ВЯП передбачається вирішити за рахунок будівництва на АЕС спеціальних сухих сховищ.
Варто зазначити, що Україна посідає 6-е місце в світі і 1-е в Європі за розвіданими запасами урану, володіє значними запасами цирконію, виробництвами з переробки уранової і цирконієвої руди, дослідно-промисловою базою і технологіями виробництва ядерно чистих цирконію і гафнію, цирконієвого прокату, а також значним науково-технічним потенціалом для супроводу розробки ядерно-паливного циклу. !zn
Читайте також:
Про "повний власний український ядерний цикл" та інші ядерні парадокси