Документи, підписані в рамках державного візиту президента України Віктора Януковича до Китаю, можуть забезпечити Україні близько 8 мільярдів доларів інвестицій, заявив голова держави.
"Підписані сьогодні документи розширюють економічне співробітництво. Ми ще не рахували, скільки це буде в грошовому еквіваленті, але раніше ми робили підрахунки, що мова йде приблизно про 8 мільярдів доларів залучення інвестицій в економіку України", - сказав Янукович в Пекіні у четвер, 5 грудня після підписання двосторонніх документів.
Він також додав, що документи, які ще доопрацьовують та буде підписано найближчим часом, також значно збільшать обсяг інвестицій з китайської сторони в українську економіку.
Президент України підкреслив, що під час переговорів сторони обговорив питання активізації стратегічного партнерства і перехід до практичної реалізації низки спільних проектів в таких сферах, як авіа- і суднобудування, АПК, енергетика, в тому числі відновлювальна, будівництво низки інфраструктурних об'єктів.
"Обговорення у вузькому колі було більш конкретним. Ми відзначили перехід роботи міжурядової українсько-китайської комісії на постійний контроль за виконанням доручень голів держав, перегляд і відновлення програми стратегічного партнерства з точки зору її розширення, у тому числі договірно-правової бази, і значне розширення інвестиційних програм", - підкреслив Янукович.
За повідомленням прес-служби президента України, Янукович та голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін у Пекіні підписали Договір про дружбу і співробітництво між Україною і КНР. Договір є ключовим політичним документом і відображає основні принципи розвитку українсько-китайських відносин стратегічного партнерства і співробітництва як на двосторонній основі, так і в рамках багатосторонніх механізмів, а також містить перелік пріоритетних сфер розвитку практичного співробітництва.
Голови держав підписали Спільну декларацію України і Китайської Народної Республіки про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства. Декларація відображає досягнуті сторонами основні домовленості стосовно подальшого розвитку співробітництва. Зокрема, йдеться про розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм, активізацію міждержавного політичного діалогу на вищому рівні, підтвердження позицій двох країн з найбільш актуальних питань міжнародного життя. Крім того, у документі зафіксовано факт затвердження Главами двох держав Програми розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР на 2014-2018 роки.
Окрім того, у присутності голів держав підписано двосторонні документи.
Міжурядова угода про економіко-технічне співробітництво.
Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР надає можливість експортувати українські соєві боби до Китаю, відкриває нові можливості в реалізації українсько-китайських інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшенні присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР.
Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР надає можливість експортувати український ячмінь до Китаю, відкриває нові можливості в реалізації українсько-китайських інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшенні присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР.
Меморандум щодо взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров'я України та Державною адміністрацією КНР з традиційної медицини щодо співробітництва в галузі традиційної китайської медицини сприятиме розвитку двостороннього співробітництва в галузі традиційної китайської медицини (ТКМ) шляхом створення лікувально-діагностичного центру ТКМ в Україні та надання відповідних медичних послуг, професійної підготовки спеціалістів, а також розвитку законодавчої бази, стандартизації та обміну інформацією у галузі ТКМ.
Договір про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) створює правові засади співпраці у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії, включаючи надання підтримки, в межах чинного законодавства, інвесторам та суб'єктам господарювання, які діють у зазначеній сфері. Крім того, документом передбачається надання корпорацією SINOSURE послуг українським та китайським підприємствах згаданої галузі з кредитування та страхування.
Рамковий контракт на виконання проекту будівництва об'єктів блоку №11 ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" передбачає участь компанії "Мінметалз Інжиніринг Ко. ЛТД" у будівництві нової шахти в рамках шахтного поля, що розробляється Групою "Донецьксталь" у м. Червоноармійськ (Донецька область), як Генерального підрядника, з подальшим залученням фінансування від китайських банків. Сума контракту - 247 млн дол. Термін дії контракту - 2,5 роки, термін фінансування - до 9,5 років.
Рамкова угода про реалізацію проектів у галузі відновлюваної енергетики між ТОВ "Грінтек Енержі", Китайською Національною групою корпорацій будівельних матеріалів та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) визначає основні засади та передумови залучення прямих інвестицій та проектного фінансування з КНР у будівництво та розвиток проектів у галузі відновлюваної енергетики в Україні встановленою потужністю понад 1 ГВт.
Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством України з туризму та курортів та Національною туристичною адміністрацією КНР про сприяння груповим туристичним поїздкам китайських туристів до України уможливлює включення китайською стороною нашої держави до Переліку країн, рекомендованих для відвідування організованими групами китайських туристів, та надає можливість істотно збільшити потік туристів із Китаю до України з відповідним зростанням надходжень до державного бюджету України. !zn
Читайте також:
Україна і Китай домовилися про будівництво заводів з виробництва газу
Янукович у Китаї пообіцяв допомогу від України в розвитку Великого шовкового шляху
Янукович у Китаї говорив про економічне співробітництво і зближення народів