Україна і Китай домовилися про будівництво заводів з виробництва газу

Поділитися
© arnoharris.typepad.com
Україна підписала з китайською CNCEC угоду про будівництво заводів синтез-газу. Першу чергу такого заводу в Луганській області розраховують здати до 2015 р. Завод дозволить Україні економити до 4 млрд куб. м природного газу на рік, а ціна на цей газ складе приблизно $ 230-240 за 1 тис. куб. м.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в середу, 4 грудня уклало угоду з Китайською національною хімічною інжиніринговою корпорацією (CNCEC) та її дочірньою компанією Wuhan Engineering Co. про співпрацю у будівництві заводів з виробництва синтетичного природного газу.

"Це старт практичної реалізації спільного проекту. Угодою визначено терміни проведення підготовчих робіт для початку будівництва", - наводить коментар міністр Едуарада Ставицького прес-служба українського відомства.

Підписання відбулося в рамках візиту президента Віктора Януковича до КНР.

Першу чергу заводу буде здано до 2015 року

До травня 2014 року Україна планує отримати від китайських партнерів ТЕО будівництва у Луганській області заводу з переробки вугілля та виробництва синтетичного метану, і вже до початку 2015 року завод планують запустити в роботу, повідомив міністр Ставицький.

"За планом ми до травня вже отримаємо ТЕО від наших китайських партнерів... Ми розраховуємо, що до 2015 року ми першу чергу здамо", - сказав він у Пекіні, відповідаючи на ворси журналістів.

За існуючими розрахунками, зазначив міністр, повернути гроші, вкладені у реалізацію проекту, вдасться через 4,5 року після завершення будівництва.

Реалізація даного проекту дозволить Україні щорічно заощаджувати до 4 млрд куб. м природного газу, забезпечити ринок збуту для 10 млн тонн вугілля щорічно і створити понад 2000 робочих місць.

"Дві черги (заводу - ред.). Перша - 2 млрд і друга - 2 млрд - я маю на увазі потужність кубометрів газу на рік - заміщення", - сказав він, додавши, що ціна на цей газ складе приблизно $ 230-240 за 1 тис. куб. з інвестиційною складовою.

"Ми будемо створювати взагалі нову галузь у нашій державі, а саме - заміщення природного газу вугіллям... І ми виконуємо це завдання", - сказав Ставицький. Він зазначив, що мова йде про посилення енергобезпеки України: "Це одна зі складових програми, яку ми виконуємо - до 2020 року на 100% бути незалежною державою з енергетичних питань".

Проект стане частиною української програми заміщення споживання природного газу вугіллям, передбаченої кредитною угодою між Банком розвитку Китаю і НАК "Нафтогаз України" на загальну суму $ 3,656 млрд, підписаною у грудні 2012 року.

В кінці листопада Янукович зазначив, що будівництво цих заводів здійснюється в рамках політики щодо скорочення залежності України від імпорту газу, в результаті якої вже вдалося знизити його закупівлі в Росії з 44,8 млрд куб. м в 2011 році до 27,3 млрд куб. м в 2013. Одним із факторів стало нарощування видобутку вугілля: якщо в 2010 році воно склало 69 млн тонн, то в цьому році досягне 86 млн тонн, сказав глава держави. Однак через тиждень голова держави повідомив, що країна готова відновити обсяги закупівель російського газу, якщо ціну на нього буде знижено.

НАК "Нафтогаз України" у грудні минулого року підписала кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю (China Development Bank Corporation) про залучення $ 3,656 млрд під держгарантії для реалізації чотирьох проектів заміщення газу вугіллям - технологій водовугільного палива та будівництва заводів газифікації вугілля.

Термін дії кредитної лінії - 19 років (2012-2031 роки), вартість обслуговування - $ 2,396 млрд. Чотири роки відводиться для підготовки та узгодження затверджених проектів і підписання індивідуальних кредитних угод терміном дії 15 років. Заводи з газифікації бурого і кам'яного вугілля планується побудувати у Луганській, Донецькій та Одеській областях за технологією Shell, апробованою в Китаї. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі