Президент України 3 поставив перед урядом завдання знизити вартість електроенергії для споживачів, повідомляє прес-служба голови держави.
Виступаючи на урочистих зборах з нагоди Дня енергетика України і церемонії запуску "Гідроагрегат № 2" Дністровської ГАЕС, Янукович зазначив, що здешевлення електроенергії стане базою для подальшої модернізації та розвитку економіки всієї України.
За словами голови держави, саме на це було направлено переговори щодо зменшення вартості російського природного газу. "І це нам вдалося", - підкреслив президент.
"Зараз ціна газу складає 268,5 доларів за тисячу кубометрів. Це дозволить державі сутєво заощадити витрати на електроенергію і тепло", - сказав він.
Раніше повідомляли про те, що 17 грудня ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали доповнення, яке дає можливість "Газпрому" знизити ціну газу для України на третину.
Кабінет Міністрів України доручив Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики (НКРЕ), завдання недопущення зростання цін і тарифів природних монополій в 2013-му і 2014 рр.
Раніше повідомляли про те, що Кабінет міністрів зобов'язав Національну комісію у сфері енергетики (НКРЕ) не допустити зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Це означає, що переведення обленерго на систему стимулюючого регулювання відкладено.
Документи для переходу на нову систему тарифоутворення з 1 січня 2014 року вже подали дев'ять компаній. Серед них - "Вінницяобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Київобленерго", "Кіровоградобленерго", "Львівобленерго", "Херсонобленерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Крименерго", "Сервіс-Інвест".
Проте НКРЕ залишила заявки без розгляду. Причиною стало рішення уряду, а також меморандум між Кабміном і гірничо-металургійними підприємствами від 14 червня 2013 року. У ньому сторони домовилися про утримання тарифів на електрику.
"Можливості для встановлення регуляторної норми доходу на стару регуляторну базу активів на рівні понад нуль відсотків (яка має бути при стимулюючому регулюванні) немає", - резюмували в Нацкомісії.
Також у відомстві додали, що проект прогнозного балансу електроенергії на 2014 рік, який розробляється Міненерговугілля, не передбачає зростання оптової ринкової ціни електроенергії. У підсумку всі дев'ять вищезгаданих компаній погодилися подати документи для формування тарифів за старими принципами.
26 липня НКРЕ прийняла низку постанов, які встановлюють правила переходу на систему стимулюючого регулювання. 1 серпня 2013 року їх зареєстрував Мін'юст. !zn