Мінрегіонбуд може ввести мораторій на нове будівництво у тому випадку, якщо до кінця 2020 року діючі генеральні плани населених пунктів не будуть поновлені згідно з прийнятими новими державними будівельними нормами містобудування. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе інтерв'ю "Українському радіо".
Зараз ні одне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни в генеральні плани населених пунктів згідно з прийнятими новими державними будівельними нормами містобудування - ДБН "Планування і забудова територій".
"Поки це ніхто не зробив, і це також дискусія. Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати", - заявив Парцхаладзе.
"Якщо немає змін в генплані, то, наприклад, Київ усі зміни може робити через Кабінет міністрів. Соромно буде виходити на Кабмін. Якщо ми беремо місто в регіонах, якщо у нього немає сучасного генерального плану у відповідності з нашими будівельними нормами, тоді це місто має вийти на обласний рівень. Так ми хочемо стимулювати", - сказав чиновник.
За словами заступника міністра, саме місцева влада повинна контролювати і регулювати законність забудови наших міст.
"У кожному місті є три центри впливу: бізнес, громадськість чи влада. У нас є перекіс: або бізнес впливає, або суспільство. Треба, щоб саме місцева влада управляли цими проблемами, адже це розвиток того чи іншого населеного пункту. Якщо ми ввели таке поняття як "блакитна лінія", треба це швидко зробити і закрити питання з поверховістю, і тоді не буде проблем з хмарочосами", - пояснив заступник міністра.
Повідомлялося, що Шостий апеляційний адміністративний суд Києва визнав недійсним наказ щодо державних будівельних норм, недавно прийнятих Мінрегіону. Ці норми вводили обмеження висотності забудови в містах - нове поняття "блакитні лінії"; обмеження забудови в зелених зонах - нове поняття "зелені лінії, які визначають межі ландшафтних і рекреаційних територій, на яких заборонене будівництво. Крім того, там чітко обмовлялися обмеження щільності забудови, що забороняє її підвищення в кілька разів; обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові; збільшення майданчиків для відпочинку і спорту в житловій забудові; обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу і інші важливі зміни.
Хто заробляє на українському "чорному" ліс - читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Озеленення" Європи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".