В будівельні норми внесені зміни: біля пішохідних переходів з'являться стовпчики

Поділитися
В будівельні норми внесені зміни: біля пішохідних переходів з'являться стовпчики Стовпчики встановлюються не з примхи і не для краси
Ця норма буде обов'язковою - вона встановлена в цілях безпеки пішоходів.

Уважні люди могли помітити на вулицях столиці та інших міст металеві стовпчики біля пішохідних переходів. Вони встановлюються в цілях безпеки: у разі раптового виїзду авто на тротуар вони можуть прийняти на себе удар чи хоча б частково його стримати.

Проект нових змін у державних будівельних нормах "Вулиці та дороги населених пунктів" міститься обов'язкова вимога - влаштовувати на тротуарах біля пішохідних переходів захисне огородження, а саме - металеві стовпчики. Це необхідно для безпеки пішоходів і стосується як будівництва нових доріг, так реконструкції та капремонту існуючих.

Про це йдеться на урядовому порталі.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе прокоментував нововведення:.

"Думаю, багато хто помічав, що на вулицях Києва та інших міст біля пішохідних переходів почали з'являтися спеціальні огородження – металеві стовпчики. Вони дуже потрібні, щоб підвищити безпеку пішоходів, адже у разі наїзду авто або іншої надзвичайної ситуації вони можуть притримати удар та зменшити наслідки аварії, тим самим врятувати людям життя. Тому в нових змінах в ДБН щодо вулиць і доріг ми прописали обов'язковість їх влаштування на всіх тротуарах біля пішохідних переходів в одному рівні. Сподіваюсь, найближчим часом ця норма буде прийнята як обов'язкова", – сказав він.

З 8 жовтня минулого року патрульна поліція почала використовувати на українських дорогах радари TruCam, а з 15 – виписувати штрафи. За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год передбачений штраф у 255 гривень, більш ніж на 50 км/год – 510 гривень.

Спочатку поліцейські з радарами чергували на проспектах Бажана і Перемоги в Києві, а також на автомобільних дорогах у Київській, Волинській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Чернівецькій, Чернігівській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях.

Детальніше про статистичні дані смертності від ДТП читайте в статті Ольги Скрипник "Кінські сили vs людське життя" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі