Міністерство фінансів України пропонує обмежити можливість внесення змін до держбюджету, зокрема, шляхом надання уряду можливості блокувати такі ініціативи.
Відповідний проект закону розробив Мінфін, документ оприлюднено на офіційному сайті відомства.
Зокрема змінами у Бюджетний кодекс Мінфін пропонує встановити, що необхідною умовою для внесення на розгляд бюджетного комітету Верховної Ради проекту змін до бюджету має бути позитивний висновок Кабміну про доцільність і/або можливості прийняття закону, ініційованого іншими суб'єктами законодавчої ініціативи.
Мінфін також пропонує встановити перелік умов, при яких можуть вноситися зміни до держбюджету: відхилення оцінки прогнозних макроекономічних показників від прогнозу, використаного при складанні бюджету; значне (більше 15%) відхилення від плану фактичних надходжень або видатків бюджету за результатами трьох кварталів року; перевищення очікуваного обсягу витрат на обслуговування державного боргу від планових показників.
Мінфін пропонує надати Кабміну виключне право вносити зміни в закон про держбюджет, якщо такі зміни передбачають зміни граничного обсягу дефіциту держбюджету, граничного обсягу державного боргу та гарантованого державою боргу, граничного обсягу надання державних гарантій.
Мінфін пропонує ввести зміни до Бюджетного кодексу з 1 січня 2016 року.
Міністерство нагадує, що необхідність прийняття такого законопроекту визначено коаліційною угодою і є одним з критеріїв надання наступних траншів макрофінансової допомоги ЄС у загальному обсязі 1,8 млрд євро.
Як писало раніше DT.UA у статті "Рік безнадійних реформ", на сьогоднішній день Мінфін і ДФС не мають виробленої чіткої стратегії щодо реформ. Як пише автор статті Юлія Самаєва, саме страх Мінфіну, що в бюджеті утворюється дірка, яку не залатати, не дає горе-реформаторам піти на скільки-небудь рішучі кроки, здатні дійсно створити умови для розвитку і зростання. За великим рахунком, Мінфін у нинішній ситуації найменш зацікавлений у реформах, так як він живе сьогоднішнім днем і мало цікавиться тим, як буде розвиватися економіка в майбутньому, впевнена оглядач.