Якщо втрати держбюджету від існування офшорних схем складають 50– 65 мільярдів гривень на рік, а від "сірого" імпорту і контрабанди - 25-70 мільярдів гривень, то бюджетні втрати від псевдопідприємництва - всього 0,7–3 мільярди, а від заниження оборотів - 1-1,5 мільярда гривень.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України. На її думку, мова йде про класичне відволікання уваги у питанні боротьби зі зловживаннями: "фактично, на тебе мчить велетенський динозавр, а ти відбиваєшся від маленької кішки".
"За обсягами ухилення - це несумірні величини. Інша справа, що гігантських офшорів і дірок на кордоні ми в повсякденному житті не бачимо, а з ФОП стикаємося часто, тому і звертаємо на них увагу. Якщо якимись податками зловживає менше 10% охоплених ним суб'єктів, то це вважається мінімальною проблемою. Якщо у держави обмежені ресурси, то значно ефективніше сконцентрувати їх на великих проблемах, ніж ганятися за дрібними", - вважає Ляпіна.
Детальніше про регулювання бізнесу в Україні читайте в матеріалі Сергія Следзя "Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна: "Не задушать. Не дамо..."" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".