За підсумками минулого року виробництво зернових культур скоротилося на 37% в порівнянні з попередніми рекордними показниками 2021 р. і становить близько 53,9 млн т. Виробництво олійних культур знизилось на 24% і становить 17,5 млн т. Про це свідчить аналітика асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Крім того, виробництво всіх видів м’яса торік скоротилося на 11% порівняно з 2021 р. і було на рівні 3 млн т, молока — 7,7 млн т (-12%) та яєць — 11,6 млрд шт. (-18%).
Було експортовано 38,4 млн т зернових культур, що на 24% менше аналогічного показника минулого року, 7,9 млн т олійних культур (в 2,1 раза більше) та 4,6 млн т рослинних олій (-17%).
«Втім, найбільш болючою та вагомою проблемою для подальшої діяльності аграріїв є збільшення розриву між світовими та внутрішніми цінами. Якщо до початку війни цей розрив становив близько $40 на тонні, то зараз — близько $150 на тонні для зернових. А це додаткові витрати виробника, які включають логістичні затрати, страхування та всі ризики, котрі тепер несе лише українська сторона», — додали в УКАБ.
Як писало ZN.UA, забезпечити людство якісною їжею стає дедалі важче: кожну секунду населення світу збільшується на три людини, натомість ресурси обмежуються, а екологічні проблеми посилюються, подеколи стаючи гальмом для нарощування обсягів продовольства. Детальніше читайте у статті "Світовий АПК змінюється. А український?"