Вторинний ринок нерухомості в Україні врятує лише перехід на розрахунки у гривнях із прив'язкою до національної валюти

Поділитися
Вторинний ринок нерухомості в Україні врятує лише перехід на розрахунки у гривнях із прив'язкою до національної валюти © unsplash/vlad_shu
Асоціація фахівців з нерухомості заявляє, що ринок стане або гнучким, або не витримає конкуренції з первинним ринком.

Купівля-продаж квартир на вторинному ринку наразі ледь жевріє, врятувати його може лише перехід на розрахунки у гривнях із прив'язкою цін до національної валюти. Про це заявив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта, якого цитує businessua.com.

Первинний ринок житла менше потерпає від коливання курсу долара, аніж вторинний, каже експерт. Адже на первинному ринку забудовники продають квартири за гривню. І навіть якщо курс долара згодом зростає, то ринок первинного житла не так швидко на це реагує.

"Приміром, якщо людина має 50 тисяч доларів, а курс у країні, умовно, 40 гривень за долар, то на первинному ринку вона зможе купити квартиру за 2 мільйони гривень. Але якщо курс зросте до 50 гривень за долар, у людини вже буде не 2, а 2,5 мільйона гривень, при цьому ціна на квартиру залишиться незмінною, а людина зможе заощадити 500 тисяч гривень", — роз'яснив Юрій Піта.

А от на вторинному ринку все інакше. Там ціни чітко прив'язані до валюти. Зростає курс долара, зростає і вартість житла у гривнях. Отже все більше українців починають віддавати перевагу первинному ринку житла, де курсові коливання валюти не так впливають на ціну товару. Внаслідок цього вторинний ринок житла втрачає дедалі більше покупців.

"Змусити продавців на вторинному ринку знизити ціну на житло може лише відсутність попиту на нього. Власне, до цього і йде. Отже, їм все одно доведеться знижувати ціну в доларах, або прив'язати її хоч на якийсь час до гривні", - наполягає експерт.

Нагадамо, ще влітку продавці, залежно від регіону, вже були готові знижувати ціни від 5 до 30% по всій країні. Але укладених угод все одно було мало.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі