В Україні дешевшає вторинне житло: продавці готові торгуватись, але попиту немає

Поділитися
В Україні дешевшає вторинне житло: продавці готові торгуватись, але попиту немає
Продавці вже готові знижувати ціни від 5 до 30% по всій країні.

Після вторгнення Росії продаж квартир звалився по всій країні, але укладених угод все одно мало. Дослідження ринку провело "НВ.Бізнес".

Зазначається, що залежно від регіону, продавці вже готові знижувати ціни від 5 до 30% по всій країні. Хоча, чим далі від фронту — тим менша знижка.

В Ужгороді потенційні покупці можуть розраховувати на знижки від довоєнної вартості на 5%, у Дніпрі – на 20%, у Києві – на 10-15%.

Але переважна більшість потенційних покупців не поспішають укладати угоди і чекають подальшого падіння цін. Їхні очікування можуть виправдатися за умови, що воєнні дії затягнуться.

У середньому по Україні квадратний метр вторинного житла з хорошим ремонтом коштує 27 тисяч гривень, тоді як за квадратний метр у новому будинку з євроремонтом просять 36373 грн, а з косметичним ремонтом – 26691 грн.

У Києві у червні квартири на вторинному ринку продавали у середньому за $2210/кв. м. Традиційно найдорожча нерухомість розташована в Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах, найбюджетніша — у Деснянському та Дарницькому.

Критерії купівлі квартир громадян під час війни змінилися. У пріоритеті – житло біля метро. Також підвищений інтерес до квартир у будинках, збудованих після 2005 року. Саме в них вже є лічильники тепла.

А це важливо для покупців, адже вони вже перед покупкою думають і про те, як можна заощадити на комунальних платежах узимку. Наявність у будинку підземного паркінгу або розташованого неподалік бомбосховища також буде перевагою. Найчастіше покупці розглядають житло на нижніх поверхах, ніж на останніх. Панорамні вікна та видові балкони більше не є перевагою.

Раніше повідомлялося, що в Україні подорожчала оренда квартир, але попит, як і раніше, залишається низьким.

Нагадаємо, ринок житла в Україні зупинився ще до війни. Читайте про це в матеріалі Вадима Башти - "Прогноз-2022: «Стоп-кран» на ринку житла: що буде з цінами. Три варіанти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі