Вперше затверджено порядок подання фінансових звітів українськими медіа - Нацрада

Поділитися
Вперше затверджено порядок подання фінансових звітів українськими медіа - Нацрада © pixabay.com
Також регулятор змінив порядок реєстрації медіа та функціонування реєстру

В Україні вперше затверджено Порядок подання суб’єктами у сфері медіа річної фінансової звітності, а також внесено зміни у два порядки, які важливі для медіа – щодо функціонування Реєстру суб’єктів у сфері медіа та подання до Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо реєстрації суб’єктів у сфері медіа. Відповідне рішення регулятор у сфері медіа ухвалив на своєму засіданні.

Як зазначено у тексті пресрелізу Нацради, до проєктів внесення змін медіарегулятор не отримував пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань. Щодо проєкту порядку подання фінансової звітності, документ затверджено з урахуванням отриманих зауважень і пропозицій.

Що саме зміниться у діяльності медіа?

Зміни до порядків реєстрації та функціонування реєстру є незначними. Наприклад щодо реєстрації медіа, до зразків бланків заяв на реєстрацію додано ще один, який застосовується під час внесення змін до ключових даних про медіа.

Щодо нового порядку подання фінзвітності, то він формується, за затвердженим порядком, відповідно до особливостей самого медіа та його організації як бізнесу та системи оподаткування.

Зокрема суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа та постачальники електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра, які є платниками податків на загальній системі оподаткування, подають до Нацради:

  • баланс (звіт про фінансовий стан);
  • звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід);
  • звіт про рух грошових коштів;
  • звіт про власний капітал;
  • примітки до фінансової звітності.

В цілому подання такої звітності стосується тільки певної категорії медіа, а саме аудіовізуальних та постачальників електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра. вони тепер зобов’язані не пізніше 10 червня року, що настає за звітним роком, подавати до Національної ради передбачену податковим законодавством України річну фінансову звітність. Обсяг цієї звітності і визначається зазначеним порядком.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла у 2023 році 16 медіасервісів держави-агресора до переліку таких, що не можуть транслюватися в Україні.

"Національна рада на засіданні 9 листопада поповнила Перелік аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора ще 16-ма сервісами. За результатами моніторингу і вивчення матеріалів регулятор дійшов висновку, що вони відповідають вимогам розділу ХІ Закону України «Про медіа» і не можуть транслюватися в Україні", - сказано в інформації.

До Переліку внесені такі медіасервіси як 24ТВ (24TV), Амедиатека (Amediateka), Baskino, Filmix, HD REZKA та інші.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі