Згідно з повідомленням, мова йде про активи в кількох країнах - в Україні, Казахстані, Грузії і Вірменії. Загалом на продаж виставлено 12 тис. веж.
Уточнюється, що для Vimpelcom краще продати всі чотири активу одному продавцю. Однак заявки з різними комбінаціями активів або на покупку портфеля веж в окремо взятій країні також будуть розглядатися.
За інформацією TMT Finance, процес продажу вишок в Євразії триває вже кілька місяців, інвестиційний меморандум був розісланий претендентам в січні. Серед потенційних покупців як інвестори з Євразії, так і стратегічні і фінансові інвестори з Європи та Азії.
Угоду веде інвесткомпанія TAP Advisors.
Монетизація баштової інфраструктури є частиною стратегії Vimpelcom трансформації, одна з цілей якої - перетворення компанії з традиційного телеком-оператора в digital-провайдера. За словами CEO холдингу, Vimpelcom не прагне швидко продати баштові активи, основні завдання в угодах - це максимізація грошової вигоди і пошук надійних партнерів.
Наголошується, що у холдингу вже є досвід продажу такої інфраструктури: у березні 2015 року Wind Telecomunicazioni, італійська "дочка" Vimpelcom, закрила операцію з продажу 90% акцій компанії Galata, що володіє 7,4 тис. веж. Вартість угоди склала 693 млн євро. Wind зберегла за собою 10% статутного капіталу Galata. Компанія уклала сервісне угоду з Galata терміном 15 років на обслуговування обладнання.
Нагадаємо, що в березні 2016 року Державна фіскальна служба за результатами планової перевірки донарахувала АТ "Київстар" понад 1 млрд грн податку на прибуток.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що оператор повинен буде доплатити податки на суму понад 1 млрд грн. У цьому зв'язку прес-служба АТ "Київстар" повідомляла, що компанія не має заборгованості перед бюджетом, в тому числі перед ГФС, і готова відстоювати свою позицію в судовому порядку. У компанії також стверджували, що поточна переплата з податку на прибуток у "Київстару" перевищила 1,2 млрд грн.