Влада столиці вирішили не продовжувати договір з "Київенерго" Ахметова

Поділитися
Київрада хоче відмовитися від послуг «Київенерго» © Андрій Товстиженко, DT.UA
Співпрацю з "Київенерго" може продовжитися тільки до кінця опалювального сезону 2017-2018 років.

Київрада може прийняти рішення про початок процесу інвентаризації та передачі майна "Київенерго" вже в квітні 2017 р. Оскільки "Київенерго" не інвестує і не модернізує ввірене йому майно. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, повідомляє прес-служба КМДА.

"Закінчується угода про передачу в управління та користування "Київенерго" частини майна міста, укладена в 2001 р. Понад 16 років "Київенерго" управляло теплоенергетикою столиці. 31 грудня 2017 р. договір закінчується, але є намір продовжити його дію до кінця наступного опалювального сезону. Це непросте рішення ми прийняли, щоб не здійснювати важливі для перетворення міста у розпал опалювального сезону, створюючи додаткові технічні та організаційні ризики. Однак нам треба визначитися з конкретною датою припинення взаємодії з "Київенерго", - зазначив Пантелєєв.

Він підкреслив, що місто принципово не розглядає варіант продовження контракту з "Київенерго" більш ніж на половину опалювального сезону.

"В рамках угоди, укладеної 16 років тому, досягти модернізації теплоенергетичної системи неможливо. "Київенерго", по суті, не несе належної відповідальності за обсяги модернізованих мереж, обсяги вкладених інвестицій. Наприклад, в минулому році не було замінено жодного кілометра тепломереж. Для Києва це неприйнятно", - сказав Пантелєєв.

Заступник голови КМДА також зазначив, що на даний момент розробляються проекти відповідних рішень Київради та зміцнюються позиції муніципального підприємства.

"В перехідний період відповідальність за роботу міської теплоенергетики візьме муніципальне підприємство "Київтеплоенерго", - резюмував він.

Нагадаємо, "Київенерго" експлуатує майже всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі. ДТЕК Ріната Ахметова належить 72,4% акцій "Київенерго", ще 25%+1 акція компанії володіє держава.

Раніше повідомлялося, що протягом усього періоду управління комунальним тепловим господарством столиці компанія "Київенерго" інвестувала в нього 2,6 млрд грн, в тому числі – близько 1,8 млрд грн за рахунок джерел, передбачених угодою з містом, а також 727 млн грн власних коштів.

Євген Бушма заявляв, що борг держави перед ПАТ "Київенерго" по субвенціях, пільгах і субсидіях на сьогодні досяг суми в 500 млн грн.

Детальніше про теплотарифи та механізм їх нарахування, особливості обліку теплоспоживання та проблеми централізованого теплопостачання в Києві читайте в інтерв'ю Євгенія Бушми для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі