120 мільйонів дерев знищують у світі до новорічних свят, з них 50 млн дерев припадає на країни Європи, і на цьому тлі Україна виявилася однією з найгуманніших країн, принаймні серед європейських колег. Таку статистику навів депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
"В Україні для святкування Нового року в середньому зрубують понад півмільйона ялинок. Якщо порівнювати з іншими країнами, півмільйона – це досить небагато. Так у Великобританії знищується близько 8 мільйонів дерев. У США у різдвяний сезон продається від 35 до 40 мільйонів дерев. Європейські країни загалом використовують 50 мільйонів ялинок. Австралія – близько 5-6 мільйонів", - сказав Яловий.
За його словами, загалом у світі для різдвяних та новорічних свят вирубують майже 120 мільйонів дерев.
"Зазвичай у хід йдуть ялинки, сосни та інші хвойні. Більшість країн спеціально вирощують дерева для новорічних вирубок", - зазначив Костянтин Яловий.
Так за даними українського Держлісагентства, найбільшу кількість дерев зрубують зі спеціальних плантацій. Решту - під час проведення рубок з догляду за молодняком, при розчищенні смуг під лініями електропередач, залізниць та автомобільних доріг, трубопроводів, а також при прочистці протипожежних просік
Водночас, щоб виростити одне доросле дерево, потрібно від семи років.
Як розповів політик, за підрахунками вчених, вуглецевий слід від однієї 2-метрової зрубаної ялинки складає 16 кілограмів CO2. Таким чином вуглецевий слід від щорічної вирубки новорічних дерев загалом становить понад 3 мільярди кілограмів вуглекислого газу.
"Думаю, традицію з ялинкою вже давно час змінити. Кожного року з нагоди Нового року чи Різдва варто садити дерево, а не зрубувати його", - підсумував Костянтин Яловий.
Показово, що 20 років тому в Україні вирубували близько 5 млн. вирощених у розплідниках хвойних дерев.
Краще всього - натуральна ялинка, спеціально вирощена або заготовлена там, де вона не може вирости у великий ліс, наприклад, під проводами ЛЕП. Найгірше - браконьєрська ялинка, зрубана в лісі. Штучна ялинка погана тим, що для її виробництва використовують невідновлювані природні ресурси: нафта, газ, метал тощо.