Віртуальна вода: експерти пояснили, як Україна "тринькає" водні ресурси

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Віртуальна вода: експерти пояснили, як Україна Більшість віртуальної води з України тече в Азію і на Близький Схід
Україна, постачаючи за кордон зерно, тим самим виводить за межі значні обсяги віртуальної води, необхідної для його вирощування.

В Україні спостерігається відчутний - приблизно десятикратний - дисбаланс за обсягами експорту та імпорту віртуальної води (концепція, згідно з якою в експортно-імпортних операціях враховується кількість води з різних джерел, необхідна для виробництва конкретного товару або послуги).


в_1
в_1

Про це пишуть у своїй статті для DT.UA доктор економічних наук, професор Михайло Хвесик і доктор економічних наук (Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України) Анатолій Сундук.

Читайте також: Три держави гальмують продовження санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Як йдеться в статті, Україна, згідно з розрахунками експертів, відрізняється значними обсягами формування віртуальної води. Зокрема, на експорт загальний показник фіксується на рівні 19,5 млрд м3, що перевищує базові обсяги водокористування по країні в цілому. По імпорту показник віртуальної води вже не такий високий і обмежується рівнем 1,84 млрд м3.


вода
вода

У фінансовому аспекті експортні потоки віртуальної води оцінюються в 8,5 млрд грн за внутрішніми цінами і 11,5 млрд дол. США за світовими; імпортні - 5,5 млрд грн і 1,78 млрд дол. США відповідно.

Основний вплив на потоки експорту надає аграрне виробництво (близько 80% від загального показника), імпорту - промислові товари.

"Логічно, що Україна, постачаючи за кордон зерно, тим самим виводить за межі значні обсяги віртуальної води, якої в імпортних товарах не так вже й багато", - йдеться в статті.


в_3
в_3

Характерною особливістю є те, що зернові в основному експортуються в держави Близького Сходу і Азії, які таким чином покривають існуючий дефіцит водних ресурсів за рахунок України, зазначають автори.

Нагадаємо, згідно інформації ООН, до 2025 року 1,8 мільярда людей будуть проживати в країнах або регіонах, які будуть відчувати нестачу води.

Детальніше про проблему водних ресурсів на планеті і в Україні читайте у статті Михайла Хвесика та Анатолія Сундука "Віртуальна вода: міф чи реальність?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі