Виробництво цукру в Україні за рік скоротилося вдвічі

Поділитися
© МНС
Майже вдвічі скоротилася кількість переробних заводів. Переробкою цукру на сьогоднішній день в Україні займаються 38 заводів, тоді як в листопаді 2012 року буряки переробляли 63 підприємства.

Україна з початку 2013-2014 маркетингового року (з вересня 2013 року по серпень 2014 року) справила 702,7 тисячі тонн бурякового цукру, що в 2 рази менше, ніж на аналогічну дату минулого маркетингового року.

Як повідомили у профільній асоціації "Укрцукор", переробкою цукру на сьогоднішній день в Україні займаються 38 заводів, тоді як до 4 листопада 2012 року буряки переробляли 63 підприємства.

В асоціації уточнили, що така кількість заводів і буде виробляти цукор до кінця сезону цукроваріння. При цьому цукрові заводи прийняли на переробку 6,7 мільйона тонн цукрових буряків, з яких переробили 5,5 мільйона тонн.

Нагадаємо, вперше за останнє десятиріччя на ринку цукру під час сезону переробки спостерігається зростання його вартості. Тільки з кінця жовтня оптова ціна на продукт підвищився на 9%. Учасники ринку пояснюють подорожчання тим, що не можуть працювати собі в збиток, як в минулі два сезони, коли ціна цукру була нижче його собівартості. Середня оптова ціна на цукор за останній тиждень підвищилася на 9,1%, до 6 тисяч гривень за тонну станом на 1 листопада. Такі дані оприлюднили одразу кілька агентств: "АПК-Інформ", AAA і "ПроАгро".

Голова правління Національної асоціації цукровиробників "Укрцукор" Микола Ярчук додав, що цей рік є нетиповим порівняно з попередніми двома.

"Тоді спостерігалося перевиробництво цукру. Тоді як у це виробництво різко скоротилося, практично наполовину", - пояснює він. У минулому сезоні було вироблено 2,3 млн т цукру, тоді як за підсумками цього сезону прогнозований обсяг складе 1,3-1,4 млн т.

Втім, у Міністерстві аграрної політики і продовольства не бачать причин для підвищення цін на цукор. "Для зміни ціни підстав немає. Швидше за все, учасники ринку розхитують кон'юнктуру, може бути, спеціально, щоб підняти ціну на цукор", - зазначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк.

Внутрішнє споживання цукру становить 1,8 мільйона тонн. Враховуючи прогнозований обсяг виробництва і залишок 900 тисяч тонн цукру, пояснює він, перехідний залишок на наступний рік складе більше 400 тисяч тонн. Учасники ринку менш оптимістичні в своїх прогнозах, пояснюючи, що внутрішнє споживання цукру скоротиться з звичайних 1,8 мільйона тонн до 1,5-1,6 мільйона тонн, і це пов'язано з тим, що компанії Roshen заборонили експортувати продукцію в Росію. !zn

Читайте також:

Цукор вперше за останні 10 років подорожчав в пік сезону переробки

В Україні використовують цукрозамінники, заборонені в розвинених країнах

В Україні почав дорожчати цукор

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі