Війна проти України матиме руйнівні наслідки для економіки РФ — глава МВФ  

Поділитися
Війна проти України матиме руйнівні наслідки для економіки РФ — глава МВФ  
Економіка Росії постраждає через еміграцію робітників, перекриття доступу до технологій, а також через енергетичні санкції Заходу.

Міжнародний валютний фонд зазнав критики за прогноз, що Росія цього року матиме сильніше економічне зростання, ніж Велика Британія чи Німеччина, незважаючи на посилення тиску західних санкцій. Але директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що економічні перспективи Росії після 2023 року є «досить руйнівними», повідомляє CNN.

«Якщо взяти наші прогнози на середньострокову перспективу, то вони означають, що економіка Росії скоротиться щонайменше на 7%», - сказала Георгієва. 

У січні МВФ прогнозував, що економіка РФ зросте на 0,3% цього року і на 2,1% наступного. Це було набагато оптимістичніше, ніж останні прогнози Світового банку і Організації економічного співробітництва та розвитку. Економісти цих організацій прогнозували падіння економіки Росії на 3,3% і 5,6% у 2023 році відповідно.      

Навіть російський центральний банк, який продовжив надзвичайний контроль за рухом капіталу ще на шість місяців, заявив, що цього року валовий внутрішній продукт може скоротитися на 1%.

Георгієва сказала CNN, що економіка Росії з часом постраждає через еміграцію робітників, перекриття доступу до технологій, а також через санкції, запроваджені проти великої енергетичної галузі РФ.

«Цього року ми замислилися над тим, що Росії вдалося спрямувати частину [своїх] продажів нафти за межі ринків ЄС. Це не матиме довготривалого впливу на російську економіку», - додала вона, маючи на увазі успіх РФ в перенаправленні поставок нафти до Китаю та Індії.

«Ми не бачимо, щоб Росія отримала якусь вигоду від того, що вона заподіяла Україні і собі», - заявила Георгієва.

Після нещодавніх заборон ЄС на імпорт російської нафти і нафтопродуктів, економіка Москви демонструє ознаки напруження. У понеділок, 6 березня, російський уряд повідомив про дефіцит бюджету в 2,58 трильйона рублів (34 мільярди доларів) за січень і лютий порівняно з профіцитом у 415 мільярдів рублів (5,5 мільярда доларів) за той самий період 2022 року. У повідомленні йдеться, що доходи від нафти і газу впали на 46% в річному обчисленні.

Тим часом, за словами Георгієвої, американська та європейська економіки виявилися напрочуд стійкими. Вона вказала на міцність їхніх ринків праці та швидкі дії Європи, спрямовані на обмеження залежності від російських енергоносіїв.

«Все це позитивно впливає на наші перспективи зростання. Ми не бачимо глобальної рецесії на цей рік», - зазначила Георгієва.

Однак це не завадить глобальному уповільненню, оскільки центральні банки продовжують свої кампанії зі зниження інфляції з найвищих рівнів за останні десятиліття. МВФ очікує, що світове економічне виробництво, яке зросло на 3,4% у 2022 році, зросте на 2,9% у 2023 році.

Однак, за словами Георгієвої, важливо, щоб країни не послаблювали підвищення процентних ставок передчасно, аби уникнути різкого зростання цін.

Здебільшого в РФ переконані, що найгірше позаду, економіка адаптувалася до санкцій, бізнес підлаштувався, альтернативні ринки знайшлися і попереду тільки ренесанс. Юлія Самаєва розказує про «Антирекорди російської економіки», які доводять, що самим лише позитивним мисленням не обійтися, якщо ти міністр фінансів чи голова центробанку.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі