Дослідження Світового банку, Організації Об'єднаних Націй, Європейської Комісії та українського уряду, опубліковане в лютому, оцінює загальну вартість відновлення економіки в 486 мільярдів доларів, і ця цифра продовжує зростати в міру того, як зростає кількість завданих збитків. Офіційні дані про вплив війни на різні сектори економіки є суперечливими, і останні тенденції можуть змінитися, якщо на полі бою відбудуться кардинальні зміни. Російські атаки на енергетичну інфраструктуру також є серйозним викликом для багатьох компаній, повідомляє Reuters.
Юлія Свириденко, міністр економіки України вважає, що "завдяки адаптивності бізнесу, підтримці партнерів та урядовим програмам Україна все більше набуває ознак економіки воєнного часу".
"Якщо порівняти структуру економіки у 2023 році зі структурою довоєнного 2021 року, то ми чітко бачимо цю трансформацію. Українська економіка демонструє стійкість та адаптивність, доводячи свою здатність долати складні часи", — сказала Юлія Свириденко в інтерв'ю Reuters.
Після падіння економіки на третину у 2022 році вона відновилася на 5,3% у 2023 році, а цього року уряд прогнозує зростання на 4,6%. Міністерство економіки повідомило, що поки що у 2024 році найшвидші темпи зростання спостерігаються в будівництві, переробній промисловості, транспорті та роздрібній торгівлі.
Оборонна промисловість також значно розширилася. Згідно з даними Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, з лютого 2022 року кількість виробників оборонної продукції зросла більш ніж удвічі.
Крім того, до України продовжують надходити іноземні інвестиції. Але аналітики зазначають, що з небагатьох оголошених іноземних інвестицій у воєнний час більшість припадає на центральні та західні регіони — частково тому, що вони отримають найбільшу вигоду, якщо Україна колись досягне своєї мети — вступу до Європейського Союзу.
Зокрема турецька компанія Onur Group планує інвестувати 50 млн доларів у видобуток графіту на заході Хмельницької області та ще 150 млн доларів у відновлювану енергетику на Закарпатті. Німецька компанія Bayer заявила, що інвестує 60 млн євро у свій завод з виробництва насіння кукурудзи в центральній частині Житомирської області, а ірландська Kingspan Group оголосила про інвестиції у розмірі 280 млн доларів у завод у Львівській області.
Нагадаємо, що у січні-лютому 2024 року зростання ВВП України склало 3,6%. Юлії Свириденко заявила, що цьому сприяли кілька факторів: інвестиційний попит, сприятливі погодні умови для будівельних робіт, експорт сільськогосподарської продукції та інші.