Оборонний сектор забезпечив 3,6% до показника ВВП України, а скасування норми про заборону отримання прибутку, має дати додатковий стимул оборонно-промисловому комплексу. Так прокоментувала внесення відповідних законодавчих змін перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
“У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, ухвалення якого раз і назавжди вирішить проблему із трактуванням норм щодо прибутку підприємств ОПК на користь бізнесу. Проєкт закону №10454, до розробки якого було активно залучене Міністерство економіки, є невідкладним, а отже, буде розглянутий в найкоротші терміни”, – повідомляють в Мінекономіки, коментуючи зустріч з керівниками підприємств, які працюють на забезпечення потреб у сфері безпеки та оборони України.
У зустрічі взяли участь представники підприємств та галузевих асоціацій, ФПУ, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
Під час зустрічі представники міністерства наголошували, що робота ОПК є драйвером зростання економіки та гарантією забезпечення обороноздатності держави.
Що саме у тексті закону?
Наразі тексту законопроєкту “Про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану”, ще немає. Хоча сайт Верховної Ради повідомляє, що документ передано 1 лютого для ознайомлення керівництву українського парламенту.
Очікується, що має бути норма про зняття заборони отримання прибутку підприємствами оборонного комплексу під час воєнного стану, а також, можливо, і на інший, визначений законом, час.
Ідея виготовлення на території України БпЛА, артилерійських снарядів, танків, ракет, літаків, кораблів та іншого озброєння є перспективною, вважає голова оборонного комітету ВР Олександр Завітневич. Він наголосив, що мета країни — якнайшвидше вийти на рівень максимального задоволення потреб фронту продукцією власного виробництва або тією, яка була виготовлена у співпраці з партнерами.