Відсоткова ставка в різних країнах: як центробанки реагують на виклики інфляції

Поділитися
В США відсоткова ставка залишилася без змін.

Впродовж тижня, що спливає, у багатьох  центральних банків світу відбулися засідання, за результатами яких, крім іншого, було переглянуто відсоткові ставки. На рішення центробанків впливали, перш за все, прогнози щодо інфляції. Про це повідомляє народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своєму Telegram-каналі.

За його словами, загалом ключова тема засідань центробанків двох останніх років – інфляція та тактика її стримування.

Як змінились відсоткові ставки:

США. Федеральна резервна система зберегла відсоткову ставку у діапазоні 5,25%-5,50%, зафіксовану у липні 2023 року. За прогнозом регулятора, на кінець року інфляція в країні очікується на рівні 2,4%. Прогноз зростання ВВП у 2024 році підвищено з 1,4% до 2,1%, у 2025 році – з 1,8% до 2,0%.

Великобританія. Банк Англії зберіг відсоткову ставку на найвищому за півтора десятиліття рівні – 5,25%. За словами керівника регулятора Ендрю Бейлі, Банк побачив ознаки зниження інфляції, але йому необхідно більше впевненості у тому, що ціновий тиск перебуває під повним контролем.

Норвегія. Ставку також збережено на рівні 4,50%. У регуляторі уточнили – зниження вартості запозичень прогнозують розпочати восени.

Китай. Народний банк країни зберіг ставку за кредитами для першокласних позичальників терміном на один рік на рівні 3,45%, і на п’ять років – на рівні 3,95%.

Швейцарія. Центральний банк знизив відсоткову ставку на 25 б.п. – до 1,50%, ставши першим серед регуляторів з розвинених економік світу, який перейшов до пом’якшення ГКП. Інфляція у лютому уповільнилась до 1,2% і вже дев’ять місяців тримається у діапазоні нижче цільового показника у 2%.

Нагадаємо, нещодавно Нацбанк знизив облікову ставку на 0,5% - до 14,5%.

Раніше ми писали про те, що потреба в кредитуванні має 70% українців, більше половини з них беруть позички або користуються кредитним лімітом "до зарплати". Інші кредитуються для покупки меблів, побутової техніки, одягу, медикаментів та іншого. Після 24 лютого 2022 року попит на споживчі кредити суттєво зріс, пише у статті для ZN.UA Віктор Конєв "Мікрокредити: вже підтримка чи боргова яма?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі