Закон про компенсацію втраченого житла не ухвалено, люди у передмісті Києва самостійно збирають кошти для ремонту пошкоджених ракетними ударами багатоповерхівок. При цьому піраміда на ринку первинного житла руйнується через проблеми, що накопичилися за довгий час, написала в соцмережах експерт з ринку нерухомості, екс-керівниця відділу розробки макропруденційної політики Нацбанку Наталія Задерей.
Вона зазначила, що не розуміє навіщо було створено численні спеціалізовані держкомпанії та програми з іпотеки, тоді як жителі постраждалих від бомбардувань будинків відновлюють їх власним коштом, не отримавши обіцяних компенсацій від держави.
«Державна іпотечна установа, Укрмолодь, Фонд розвитку підприємництва, Укрфінжитло. Навіщо плодити такі організації, якщо жодної до путя не довели? Іпотека під 7% лягла, а під 3% і фінансовий лізинг злетять? В умовах війни, прильотів та облікової ставки у 25%. Закон про компенсацію втраченого житла не ухвалено, люди в передмісті Києва організують збирання коштів для ремонту пошкоджених багатоповерхівок власними силами», – написала Наталія Задерей.
Водночас, за її словами, піраміда на ринку первинного житла, де проблеми накопичувалися вже давно, сипеться на очах, незважаючи навіть на спрощене введення Державною інспекцією архітектури та містобудування (ДІАГ) житла в експлуатацію.
"На первинному ринку житла накопичуються проблеми. Ця багаторічна піраміда зараз сипеться, незважаючи на те, що хвалений ГІАГ роздає сертифікати про введення в експлуатацію будинкам без фасадів і підведених комунікацій. Але створити ще одну потенційно безперспективно корупційну структуру знайшлася можливість", - додала вона.
Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський та виконавчий віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс днями зустрілися у Києві. Обговорили питання фінансової підтримки, повоєнного відновлення України та використання заморожених російських активів.