У разі блекауту на відновлення енергосистеми України може знадобитися до десяти днів – експерт

Поділитися
У разі блекауту на відновлення енергосистеми України може знадобитися до десяти днів – експерт © Укренерго
В Україні зараз пошкоджено шість електростанцій і майже половину енергосистеми.

Повний блекаут в Україні, є бажаним для ворога, але малоймовірним сценарієм, вважає виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

За його словами, теоретично блекаут можливий, але якщо у холодну пору року система включиться протягом трьох-чотирьох чи навіть шести годин, це не призведе до критичних наслідків.

«Гірше буде, коли не можна буде систему включити. Таке може бути внаслідок значної руйнації генерації та підстанцій, але якщо вчасно відбуватиметься ремонт мереж після обстрілу, то вірогідність такого сценарію буде низькою», - додав Сахарук.

Однак директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко наголошує, що на відновлення енергосистеми України може знадобитися від трьох днів до тижня.

«За сприятливим сценарієм знадобиться три дні, за негативним – сім-десять днів на відновлення системи та повного споживання в системі. Є така проблема – ніхто у світі жодного разу ще такого експерименту не проводив. Ніхто у світі не кидав у блекаут систему розміром з українську та не намагався її підняти – таких прикладів не існує», - зазначив Харченко.

Сахарук розповів, що в Україні зараз пошкоджені шість електростанцій, для ремонту необхідно 900 елементів обладнання, а для відновлення мережі – дев’ять тисяч елементів обладнання. Причому елементи станцій коштують набагато дорожче і знайти їх важче.

Після масованого ракетного удару росіян 15 листопада найбільше відключень зафіксовано у Вінницькій та Львівській, а також Тернопільській областях.

Проте найскладніша ситуація зраз у Херсоні, де світла немає взагалі, тривають відновлювальні роботи, які ускладнюють сильне замінування територій. Непроста ситуація й на інших прифронтових територіях: на Запоріжжі, у Харківщині, Чернігівщині, Сумщині.

«Дуже багато вимкнень в Києві та області, бо тут шалений дефіцит виникає через мережеві обмеження. Особливо Київ сьогодні страждає багато, бо, крім погодинних відключень, ще йдуть аварійні відключення», - наголосив він.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Після чергової масованої ракетної атаки навіть найбільші оптимісти почали запитувати: «Що буде під час блекауту? Як його пережити? Якщо готуватися до найгіршого, то яким це «найгірше» може бути?». Читайте у статті Миколи Теслі «Блекаут. Владі потрібні план та чесна розмова з громадянами».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі