Відновлення України: владу просять дослухатися рекомендацій самих українців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відновлення України: владу просять дослухатися рекомендацій самих українців © unsplash/olia
Експерт назвав критерії відновлення країни, запропоновані більш ніж сотнею громадських організацій України.

На думку представників громадянського суспільства, всі рішення про майбутній устрій та відновлення України мають відповідати певним критеріям. Про це у матеріалі для ZN.UA   "Ukraine Recovery Conference: трикутник відновлення" пише учасник конференції у Лугано, присвяченій плану відновлення України, доктор економічних наук Андрій Длігач.

Дані критерії, за його словами, були викладені в Маніфесті громадянського суспільства, до якого долучилася понад сотня громадських організацій.

Зокрема серед критеріїв українці бачать наступні положення:

  • Україна є державою з європейською ідентичністю, яка поділяє спільні цінності та історію з іншими європейськими націями, та вважає себе частиною європейської родини.
  • Україна є представницькою демократією зі змагальним політичним процесом, які змінюються правовим чином політичними елітами, чесними та вільними виборами, свободою слова та незалежними медіа, захищеними правами людини, заможним місцевим самоврядуванням.
  • Україна є відкритою ринковою економікою з рівними правилами гри та мінімальним, обмеженим законом втручанням держави.
  • Україна є захищеним простором для розвитку української та кримськотатарської культур та існуючого розмаїття різних культур та ідентичностей.
  • Українці включені до процесу ухвалення рішень про своє майбутнє на всіх рівнях. Будь-який процес прийняття рішень є прозорим та партисипативним. Рішення обговорюються та приймаються з урахуванням довгострокових наслідків.
  • Ніхто не має монополії на рішення, що стосуються всіх. Громадянське суспільство є важливим способом участі громадян у громадському житті. Держава та місцеве самоврядування відкриті до взаємодії з громадянським суспільством».

Таким чином, наголошує експерт, український бізнес та громадянське суспільство чітко консолідували свою позицію.

На жаль, Маніфест не став платформою для створення Плану відновлення та модернізації України.

Нагадаємо, на думку Длігача, який був учасником конференції, українська влада в Лугано не представила ні плану, ні механізму прозорого фінансування.

"Навіть сама українська влада не виглядала як одна команда. Презентації та виступи були не пов'язані між собою, не складалася єдина картина відновлення України", - наголошує він.

4-5 липня 2022 року у швейцарському місті Лугано відбулася Конференція з відновлення України.

На Конференції представники української влади презентували План відновлення України, над яким працювала Національна рада з відновлення України від наслідків війни (створена 21.04.2022). Було залучено понад три тисячі експертів з різних областей, а також міжнародних консультантів. Робота проводилася у 24 групах із залученням представників міністерств, відомств, Верховної Ради та Офісу Президента.

Поданий План розрахований на десять років. Перший етап (2023-2025 роки) передбачає реалізацію 580 проектів на 350 млрд дол., другий (2026-2032) – 270 проектів на суму 400 млрд дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі