"Від паніки до фактів": Вітренко назвав переваги ГТС України над "Північним потоком-2"

Поділитися
Значно зручніша за розташуванням і досканаліша конструктивно.

Українська газотранспортна система має більш зручне географічне розташування і більш досконалі технічні показники, які дозволяють прокачувати газ без зупинки на ремонти. Про це у колонці для "НВ" розповів керівник "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.

"Якщо говорити про конкурентність української ГТС, то з точки зору свого розташування та можливостей транспортувати газ, наприклад, з родовищ в Центральній Азії до країн Західної Європи, вона значно зручніша за російську", - зазначив Вітренко.

Щодо конструктивних відмінностей, українська ГТС має на основних маршрутах не одну трубу, а декілька.

"У нас на основних маршрутах йде не одна труба, а декілька, і тому є резерв, на відміну від того ж "Північного потоку-2", де резервні труби просто відсутні. Оператор регулярно слідкує за станом нашої ГТС і навіть може проводити ремонт на окремих ділянках, не зупиняючи весь трубопровід", - зазначив очільник "Нафтогазу".

Так, минулого року газотранспортна система України без проблем прокачала понад 55 млрд кубів газу.

"І не "лопнула", як того хотілося б Кремлю. У 2019 цей обсяг склав майже 90 млрд. Українська ГТС може транспортувати в рази більше, ніж зараз. У Росії це прекрасно розуміють, але використовують усі можливі інструменти, щоб пояснити штучно створений дефіцит газу в Європі та схилити європейців до якомога швидшого запуску "Північного потоку-2". Натомість Україна запропонувала транспортування нашою ГТС додаткових 55 млрд кубометрів газу", - наголосив Вітренко.

Нагадаємо, з 13 по 23 липня 2021 року російська компанія Nord Stream AG зупинила обидві нитки газопроводу "Північний потік", мотивуючи це плановими роботами з технічного обслуговування газопроводу.

При цьому, як випливає з сайту компанії, таку ж зупинку обох ниток газопроводу Nord Stream AG здійснювала і в попередні роки.

Наприклад, минулого року "Північний потік" було зупинено на 12 днів, також у липні. У 2019 році газогін у липні зупиняли на 15 днів.

Загалом, з початку введення в дію газопроводу в 2012 році, "Північний потік" зупинявся для техобслуговування 10 разів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі