Газотранспортна система України за 8 місяців втратила 15,2% обсягу транзиту газу

Поділитися
Газотранспортна система України за 8 місяців втратила 15,2% обсягу транзиту газу
У поточному місяці транзит знизиться до мінімально передбачених контрактом 109 млн куб. м/добу

Транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України з січня по серпень 2021 року склав 29,5 млрд куб. м. Це на 15,2% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (34,8 млрд куб. м). Про це заявило ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) повідомляє «Інтерфакс-Україна».

ОГТСУ звертає увагу, що на аукціоні 16 серпня «Газпром» забронював на вересень всього 4% (0,65 млн куб. м/добу) від запропонованих 15 млн куб. м/добу додаткових гарантованих транзитних потужностей через ГТС України. Таким чином, в поточному місяці транзит знизиться до мінімально передбачених контрактом 109 млн куб. м/добу.

На думку глави оператора Сергія Макогона, така транзитна політика «Газпрому» призвела до рекордного подорожчання газу на європейських хабах. Так, на початку вересня ціна газу жовтневого ф'ючерса на європейській біржі досягла позначки $650/тис. куб. м.

«Україна постійно пропонує додаткові транзитні потужності для постачання додаткових обсягів газу в ЄС. Однак «Газпром», на жаль, постійно відмовляється від них. Створюється враження, що такою поведінкою «Газпром» не тільки стимулює подальше зростання цін на газ в ЄС, але і посилає вкрай прозорі сигнали в Європу, що додаткові обсяги газу можливі тільки через «Північний потік - 2», — зазначив він.

У 2021-2024 роках на українському газотранспортному коридорі діє нова обов'язкова «бронь» для «Газпрому»: 40 млрд куб. м (110 млн куб. м на добу) після 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) у 2020 році.

Раніше в Німеччині відбулася зустріч між РФ і ФРН по транзиту газу через Україну. Після цього в Москві заявили, що Росія не має наміру зупиняти транзит газу через територію України після запуску газопроводу в обхід української ГТС — «Північного потоку-2». Однак, за словами речника МЗС РФ Марії Захарової, це питання залежить від обсягів майбутніх європейських закупівель та конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

«Ми готові до продовження транзиту газу через територію України, але це питання є чисто комерційним», - сказала Захарова на брифінгу в Москві.

За її словами, транзит газу «залежить від багатьох факторів, включаючи обсяги майбутніх європейських закупівель та конкурентоспроможності альтернативних маршрутів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі