Віце-президент Єврокомісії пояснив, чому "Північний потік-2" не вигідний ЄС

Поділитися
Віце-президент Єврокомісії пояснив, чому Марош Шефчович виступив проти будівництво другого "Північного потоку" © ec.europa.eu
Україна залишається надійним газовим партнером і транзитною країною.

Газопровід "Північний потік-2" не зможе поліпшити безпеку поставок газу в Євросоюз, до того ж він не відповідає стратегії Євросоюзу щодо енергетичної безпеки. Таку думку висловив віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович на конференції "Північний потік-2: Енергетичний союз на роздоріжжі" в Європарламенті.

Він зазначив, що другий "Північний потік" може призвести до скорочення кількості транспортних коридорів в ЄС з нинішніх трьох до, в кращому випадку, двох.

"Маршрут через Україну буде не затребуваний. Також під загрозою опиниться маршрут "Ямал – Європа" через Польщу. Таке скорочення кількості маршрутів не поліпшить безпеку поставок", – сказав Шефчович.

Він зазначив, що наслідки проекту "Північний потік-2" виходять за рамки юридичних дискусій і також стосуються економіки та геополітики.

"Цей проект може вплинути на конфігурацію європейського газового ринку, не даючи доступ для нових джерел постачання або нових постачальників, і збільшивши постачальницькі можливості Росії в ЄС. Це підсилює занепокоєння", – сказав віце-президент Єврокомісії.

Читайте також: Євросоюз не буде фінансувати "Північний потік-2"

Шефчович підкреслив, що, незважаючи на економічні та політичні виклики, Україна залишається надійним газовим партнером і транзитною країною.

"В інтересах усіх сторін – щоб Україна залишалася важливим коридором транзиту газу", – резюмував він.

У вересні 2015 року "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво газопроводу "Північний потік-2" вартістю 9,9 млрд євро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики. Запустити газопровід планується в 2019 році.

Проте багато країн ЄС називають новий проект "Газпрому" геополітичною загрозою. Раніше стало відомо, що Єврокомісія піддасть ретельній перевірці проект газопроводу "Північний потік-2", який вже викликав гостру критику.

У лютому 2016 року Україна подала позов щодо "Північного потоку-2" в секретаріат Енергетичного співтовариства, який був переданий на розгляд в ЄК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі