Верховна Рада ухвалила закон щодо "інвестиційних нянь"

Доповнено
Поділитися
Верховна Рада ухвалила закон щодо
За закон проголосували понад 250 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон №3760 “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”. Документ підтримали 252 народні депутати.

Документ визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. При цьому закон виокремлює новий вид інвестора - інвестора зі значними інвестиціями та  інвестиційний проект зі значними інвестиціями. Для таких інвесторів визначено низку пільг та інструменти надання державної підтримки проектам зі значними інвестиціями.

Інвестпроект зі значними інвестиціями для отримання держпідтримки має бути реалізованим в Україні в рамках таких сфер:

  • переробної промисловості (крім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв); 
  • добування з метою подальшої переробки та/або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу); 
  • поводження з відходами; 
  • транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності, логістики;
  • освіти, науки та науково-технічної діяльності; 
  • охорони здоров'я, мистецтва, культури, спорту, туризму та курортно-рекреаційної сфери.

Також для отримання держпідтримки інвестпроект має створити від 80 нових робочих місць. При цьому середня зарплата робітника має не менш ніж на 15% перевищувати розмір середньої заробітної плати у відповідній сфері в регіоні, в якому реалізується проект, за попередній календарний рік.

Розмір інвестицій у відповідні об'єкти протягом терміну реалізації інвестпроекту зі значними інвестиціями має перевищувати суму в 20 млн євро. Водночас термін реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями не має перевищувати п’ять років. 

Згідно з документом,  держпідтримка інвестпроектів зі значними інвестиціями може надаватись у таких формах:

  • звільнення від податку на прибуток на 5 років, від сплати ПДВ та мита при ввезенні нового обладнання;
  • забезпечення переважного права землекористування земельною ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестпроекту зі значними інвестиціями;
  • забезпечення за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом, будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів суміжної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв'язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо), необхідних для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.

Загальний обсяг держпідтримки такого інвестиційного проекту не повинен перевищувати 30% від планового обсягу інвестицій за проектом. Його розмір буде встановлюватися у спеціальному інвестиційному договорі.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила документ 21 липня. Тоді проект закону підтримали 244 народні депутати. Однак у грудні парламентарі направили документ на доопрацювання.

Цей законопроект став втіленням життя ідеї “інвестиційних нянь”, озвученої президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі півроку тому. 

Втім, в Україні вже створено дуже непогану правову базу для реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), включно з концесію. Понад те, наше правове регулювання в цій сфері одне з найкращих у світі, зазначає авторка ZN.UA Ірина Запатріна.

Тож який же чудодійний засіб стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів пропонує законопроєкт та чи потрібне він взагалі, читайте у її матеріалі “Інститут “смотрящих” нянь”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі