Верховна Рада направила доопрацювання законопроект №3760 “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”. За підготовку документу до повторного другого читання проголосували 245 народних депутатів.
“Цей Закон визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів з метою залучення в Україну значних інвестицій, створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та зростання конкурентоспроможності економіки України”, - вказано в документі.
Зокрема, у законопроекті йшлося про підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 20 млн євро. Також такі інвестори мають створювати не менш 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж у регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Згідно з документом, вони мали б отримати прямий договір з урядом України.
Також проект закону передбачав, що загальний обсяг державної підтримки для реалізації відповідного інвестиційного проекту має встановлюватися у спеціальному договорі. При цьому обсяг такої держпідтримки не має перевищувати 30% планового обсягу значних інвестицій за інвестпроектом.
У першому читанні Верховна Рада ухвалила документ 21 липня. Тоді проект закону підтримали 244 народні депутати.
Цей законопроект став втіленням життя ідеї “інвестиційних нянь”, озвученої президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі півроку тому.
Втім, в Україні вже створено дуже непогану правову базу для реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), включно з концесію. Понад те, наше правове регулювання в цій сфері одне з найкращих у світі, зазначає авторка ZN.UA Ірина Запатріна.
Тож який же чудодійний засіб стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів пропонує законопроєкт та чи потрібне він взагалі, читайте у її матеріалі “Інститут “смотрящих” нянь”.