Венедіктова особисто увійшла до групи прокурорів у двох кримінальних справах, що стосуються бізнесу Ахметова

Поділитися
Венедіктова особисто увійшла до групи прокурорів у двох кримінальних справах, що стосуються бізнесу Ахметова
Правоохоронні органи розслідують близько 200 справ, що стосуються бізнеса Ахметова.

Після проведення аудиту справ, у яких фігурує бізнес олігарха Ріната Ахметова, генпрокурор Ірина Венедіктова особисто увійшла у групу прокурорів у двох справах, решта - знаходиться на вивченні. Про це Генпрокурор сказала відповідаючи на запитання журналістів.

За словами Венедіктової, мова йде про два кримінальних провадження, які стосуються "власника декількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики".

Коментуючи свій допис у Фейсбук, у якому йшлося, що правоохоронці розслідують близько 200 справ, в яких фігурує бізнес олігарха Ахметова, Венедіктова зазначила, що решта справ знаходиться на вивченні.

"У двох справах увійшла до групи прокурорів, решта ще на вивченні", - наголосила вона.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Президент Володимир Зеленський, під час свого другого пресмарафону, заявив, що розвідки інших країн повідомляють, нібито в перших числах грудня в державі може відбутися переворот. При цьому, він зазначив, що "представники з України з представниками Росії обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні".

Після цього Генпрокурор Ірина Венедіктова опублікувала допис у Фейсбук, у якому йшлося, що правоохоронні органи розслідують близько 200 справ, у яких фігурує бізнес Ріната Ахметова.

На сьогодні фактично зависла одна з основних справ проти Ахметова - справа "Роттердам+".

У квітні 2016 року НКРЕКП розпочала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ГРЦ) на електроенергію. Порядок визначав ціну вугілля за формулою "ціна в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну". Згодом САП та НАБУ у 2019 році повідомили про підозру низці осіб, зокрема, ексглаву НКРЕКП Дмитра Вовка та співробітників групи "ДТЕК", звинувачуючи у завданні збитків споживачам та державі. Провадження у цій справі неодноразово зупинялося, воно закривалося та поновлювалося шляхом скасування процесуального рішення про закриття.

ZN.UA писала, що за результатами попереднього розслідування НАБУ, впровадження формули "Роттердам +" завдало державі збитків на 39 млрд гривень.

Про те, чому не варто очікувати законних і неупереджених дій від прокурора, який веде справу "Роттердам +",  навіть після кількох перемог звинувачення в судах читайте в матеріалах для ZN.UA юриста Сергія Жилича - "Хроніки зливу "Роттердам+" та "За яку команду грає прокуратура?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі