Про це повідомляє Rzeczpospolita, додаючи, що йдеться про обмін активами між "Газпромом" і компанією Wintershall, який передбачає передачу російській стороні 50% акцій фірми WINZ. Саме вона видобуває газ і нафту в Північному морі. Їй також належить газодобувна платформа Wingate, яка працює з 2011 року і щодня викачує 2,5 мільйонів метрів кубічних "блакитного палива". WINZ також володіє ліцензією на розробку кількох шельфів у Великобританії.
Обмін активами відбувся дуже швидко, що свідчить про бажання "Газпрому" не звітувати перед британським міністерством енергетики і не отримувати дозвіл на її проведення. Російська сторона стверджує, що в неї нібито є згода від Єврокомісії, тому підтвердження Лондона не потрібне. Але британський уряд з тим не згоден.
"Ми наразі аналізуємо деталі обміну і її можливих наслідків", - повідомили у міністерстві енергетики Великобританії. Вчора "Газпром" провалив перший день аукціону з продажу газу в країни ЄС. Джерело в компанії RWE повідомило, що вона не стала купувати газ на першій торговельній сесії, так як її не влаштувала ціна, а можливість знижувати ціну не передбачена правилами торгів.
Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".
Такі мінливі плани "Газпрому" щодо будівництва "потоків" вже приводять його партнерів в замішання.
Напередодні Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних газопроводів, а не "Турецького потоку". Брюссель затвердив постанову про "енергетичної дипломатії", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.