"Велика сімка" підтвердила намір утримуватися від девальвації валют

Поділитися
Учасники зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків G7 в Ейлсбері © lenta.ru
Держави-члени "Великої сімки" не мають наміру впливати на курси обміну валют у світі.

Міністри фінансів і глави центробанків країн G7 підтвердили намір відмовитися від девальвації національних валют для досягнення швидкого зростання економік.

Саміт фінансової G7, в яку входять США, Великобританія, Німеччина, Канада, Японія, Італія і Франція, пройшов 10-11 травня в лондонському передмісті Ейлсбері. Учасники зустрічі не прийняли підсумкового документа, однак заявили, що "звірили годинники" та узгодили позиції з питань розвитку економіки та фінансового сектора.

"Учасники самітуофіційно визнали, що кожному члену (сімки) необхідно забезпечити зростання економіки строго на основі балансу", - сказав на прес-конференції за підсумками саміту глава мінфіну Великобританії Джордж Осборн.

За його словами, зокрема, представники Японії запевнили учасників саміту, що нова економічна стратегія країни не заснована на девальвації єни.

Відповідаючи на питання про те, чим нинішня зустріч відрізнялася від попередніх, міністр назвав дві особливості: представники країн G7 погодилися з тим, що внутрішні проблеми мають перевагу перед глобальними і впливають на стан світової економіки, а також з тим, що в ході саміту серед учасників майже не було розбіжностей щодо того, що пріоритетом для урядів має стати скорочення видатків бюджету, а не штучне економічне зростання.

"Всім зрозуміло, що необхідна впевнена середньострокова фінансова консолідація. Ми також погодилися з тим, що потрібна гнучкість", - зазначив міністр.

Ще однією темою, яку обговорювали учасники саміту, стала боротьба з ухиленням від податків. Раніше Великобританія оголосила рішення цієї проблеми пріоритетом свого головування в "Великій вісімці".

"Необхідні колективні дії щодо вирішення проблеми ухилення від податків", - зазначив Осборн.

Він охарактеризував минулий саміт як продуктивний і сказав, що задоволений діалогом, який дозволив обговорити проблеми глобальної економіки, яка як і раніше залишається дуже крихкою". !zn

Читайте також:

У МВФ розповіли, які країни очолять процес відновлення світової економіки

Швейцарія обмежила жителям ЄС доступ на свій ринок праці

МВФ відзначив стабілізацію світової економіки, але знизив прогноз зі зростання

Азаров не бачить кінця кризи в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі