Станом на 8:33 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,31% - до 71,64 долара за барель, травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,45% - до 66,52 доларів за барель.
Основну підтримку цінами на "чорне золото" надає ситуація у Сирії, де США, Велика Британія та Франція завдали ракетних ударів по об'єктах, які використовуються для виготовлення хімічної зброї. При цьому інвестори не очікують ескалації конфлікту.
Позитивно впливає на котирування й перспектива розширення санкцій США проти Ірану. Напередодні верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила про те, що не очікує такого рішення. Проте низка міністрів не виключила розширення американських санкцій, зокрема, у зв'язку з наміром США вийти з ядерної угоди з Іраном.
Також ціни на нафту підтримують новини про зниження видобутку сировини у Венесуелі внаслідок економічної кризи. Згідно з доповіддю ОПЕК, у квітні нафтовидобуток у країні продовжує стрімко падати, оновлюючи багаторічні мінімуми. У березні він скоротився на 55,3 тисячі барелів на добу - до 1,488 млн барелів.
"Вартість нафти підтримується такою великою кількістю причин для потенційних збоїв у поставках і низкою ринкових потрясінь", - цитує агентство "Рейтер" голову відділу торгівлі на азіатських біржах в Oanda Стівена Іннеса.
У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.
За годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на не попереджали.
Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки та діти.
Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведені непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.
Рада безпеки ООН зібралася на екстрене засідання після удару США та союзників по Сирії у відповідь на хіматаку в Думі. Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, однак він не був прийнятий.
Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте у матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".