Ціна нафти марки Brent вперше з середини березня піднялася вище 70 доларів за барель.
Про це свідчать дані торгів на лондонській біржі ICE.
Липневі ф'ючерси Brent подорожчали на 0,94%, до $70,11 за барель. Нафта марки WTI виросла в ціні на 0,770%, до $67,78 за барель.
Також вранці 18 травня ростуть ф'ючерси на основні індекси США, промислові та дорогоцінні метали.
В останній раз ціна нафти перевищувала $70 за барель понад два місяці тому - 15 березня.
Ціна нафти зростає на тлі відкриття британської економіки після чотирьох місяців локдауну, а також відновлення авіаперельотів до США. Саме ці фактори демонструють зростання попиту, який компенсує збільшення видобутку країнами ОПЕК+ і підтримає нафтові ціни.
З урахуванням повернення світової економіки до нормального стану життєдіяльності після недавніх локдаунів в Європі, ціни на нафту можуть продовжити своє зростання і досягти $73-74 за барель.
У цю ціну також закладені великі очікування ринку за рівнем споживання в літній період.
Раніше повідомлялося, що надлишок нафти в сховищах, який накопичився за час пандемії коронавірусу, майже вичерпаний. Комерційні запаси в країнах ОЕСР повернулися до середнього рівня за останні 5 років, пише Bloomberg, посилаючись на економіста Citigroup Еда Морзе.
Станом на кінець лютого в сховищах розвинених країн залишилося менш як 20% додаткових запасів.
Аналітики відзначають, що завдяки новій перебалансировці світового ринку нафти та висхідному попиту на паливо вже відбулося подорожчання нафти до $67 за барель.
За прогнозами Citigroup, запаси нафти в другій половині 2021 року продовжать скорочуватися на 2,2 млн барелів на добу, в результаті чого ціна нафти Brent може перевищити $74 за барель.
Також повідомлялося, що ціна газу з поставкою в Нідерландах зросла до 342 доларів за тисячу кубометрів.
Таким чином, вартість досягла максимального значення з 26 вересня 2018 року, повідомляє газовий хаб Нідерландів TTF.