Ціна газу з постачанням в Нідерландах зросла до 342 доларів за тисячу кубометрів.
Таким чином, вартість досягла максимального значення з 26 вересня 2018 року, повідомляє Інтерфакс з посиланням на газовий хаб Нідерландів TTF.
Вказується, що спотова ціна газу в Європі перемахнула через максимальне значення 2021 року і вийшла на максимум за останні більш ніж два з половиною роки.
Раніше повідомлялося, що спотова ціна на газ в Європі оновила тримісячний максимум на тлі прогнозів про погіршення погоди і відмови РФ збільшити транзит газу через Україну в травні.
Ціна газу з поставкою в середу на голландському хабі TTF зросла до $272 за тисячу кубометрів, що є максимальним значенням з 24 січня.
З початку року середня ціна контракту "на день вперед" на TTF склала $236 за тисячу кубометрів. До бюджету "Газпрому" на 2021 року закладена середня ціна експорту газу в далеке зарубіжжя в $170 за тисячу кубів. Понад 60% продажів "Газпрому" до Європи зараз здійснюються за спотовими цінами "на місяць вперед", інші - з прив'язкою до ціни на нафту, за довшими ф'ючерсах, спотовими цінами на газ і гібридного механізму.
"Газпром" забронював всі запропоновані Україною додаткові транзитні потужності на травень. Хоча очікувалося, що буде скорочення транзиту.
Транзит російського газу в Європу українською газотранспортною системою в 2020 році склав 55,8 млрд куб. м, що на 37,7% менше, ніж у 2019 році (89,6 млрд куб. м).
Також повідомлялося, що компанії - постачальники газу для населення оприлюднили свої річні тарифи, які діятимуть з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.
Вартість газу піднялася до 8 гривень за кубометр і вище, свідчать дані на сайтах постачальників газу.
Так, "Нафтогаз України" встановила річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр, що на 1,10 гривні дорожче, ніж в січні - квітні (6,86 гривень). В регіонах, де "Нафтогаз" є постачальником останньої надії, він встановив ціну на рівні 9,57 гривень за кубометр.