Про це сьогодні пише Bloomberg, зауважуючи, що це сталося після того, як прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про початок процесу виходу її країни з Євросоюзу в першому кварталі 2017 року. При цьому, вона натякнула, що не буде надавати жодної пріоритетності захисту індустрії фінансових послуг на переговорах з Брюсселем.
"У нас ринок постав перед реальністю, в якій Brexit все ж станеться. І цей процес може виявитися болючим.", - сказала головний валютний стратег Rabobank International Джен Фолі.
Вона додала, що останні заяви голови британського уряду лише посилили вже поширені страхи ринків щодо перспектив зростання, інвестицій і працевлаштування в рамках британської економіки.
Видання зауважує, що фунт стерлінгів втратив 14% вартості у співвідношенні до долара США з 23 червня цього року, коли відбувся референдум щодо Brexit. Крім того, поточний квартал став найгіршим для британської валюти з 1984 року, оскільки вона пережила п'ять скорочень вартості поспіль.
Вчора видання Financial Times писало, що прем'єр-міністр Тереза Мей взяла курс на відмову Британії від єдиного ринку ЄС. Вона сказала, що хоче дати "британським компаніям максимальну свободу торгівлі і доступ до єдиного ринку", але не ціною вільного пересування чи підпорядкування суддям у Люксембурзі. Тим часом, вона пообіцяла, що Велика Британія скористається статтею 50 Лісабонського договору не пізніше, ніж до кінця березня.
Тим часом, міністр з питань Brexit Девід Девіс сказав, що у Лондоні розраховують зберегти торговельні зв'язки з ЄС після Brexit.
Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.