Про це сьогодні пише Financial Times, нагадавши, що під час щорічної конференції Консервативної партії Мей запевняла, що Лондон буде наполягати на самостійному контролі міграції і відмові від юрисдикції Європейського суду.
В уряді Мей заперечили, що вона вирішила відмовитися від єдиного ринку, але ЄС вважає, що вільне пересування працівників і нагляд з боку єдиного суду – це стовпи, на яких заснований єдиний ринок.
"Схоже, вона сказала, що відновлення суверенітету настільки цінне, що вона готова заплатити за це навіть перед загрозою економічних потрясінь", - сказав виданню неназваний дипломат ЄС.
Мей сказала, що вона хоче дати "британським компаніям максимальну свободу торгівлі і доступ до єдиного ринку", але не ціною вільного пересування чи підпорядкування суддям у Люксембурзі. Тим часом, вона пообіцяла, що Велика Британія скористається статтею 50 Лісабонського договору не пізніше, ніж до кінця березня.
Щойно цей формальний процес почнеться, у Британії лишиться два роки, щоб домовитися з ЄС про нові відносини. Мей сподівається добитися певних попередніх домовленостей з Брюсселем до запуску процедури. В ЄС позитивно відреагували на те, що британський прем'єр збирається завершити Brexit у повній відповідності до правил союзу. Але вони відмовилися проводити "попередні переговори" до застосування статті 50.
Тим часом, міністр з питань Brexit Девід Девіс сказав, що у Лондоні розраховують зберегти торговельні зв'язки з ЄС після Brexit.
Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.
Прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори щодо Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС про торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.