Вантажівки, які намагалися вивезти з України майно білоруських та російських компаній, буде націоналізовано

Поділитися
Вантажівки, які намагалися вивезти з України майно білоруських та російських компаній, буде націоналізовано © Дмитро Романюк/Comments.ua
БЕБ продовжує аналізувати активи компаній РФ та Білорусі, що здійснювали, або продовжують здійснювати свою діяльність в Україні.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно із Волинською обласною військово-цивільною адміністрацією виявили на одному з пунктів пропуску державного кордону 7 вантажівок, які намагалися вивести з України майно білоруських та російських компаній. Указані вантажівки буде націоналізовано та спрямовано на потреби Збройних Сил України, повідомляє Бюро економічної безпеки.

«Виявлені вантажівки здійснювали вивезення торгово-матеріальних цінностей до республіки Білорусь під час воєнного стану», - зазначили в БЕБ.

БЕБ ініціювало націоналізацію указаних вантажівок на потреби ЗСУ.

«Співробітники БЕБ та ВОВА вжили необхідних заходів та, за наказом керівника Волинської ОВА, 3 вантажних автомобілі вже передано Збройним Силам України. Наразі вживаються заходи з метою вилучення інших 4 вантажних автомобілів та прийняття рішення щодо подальшої передачі військовим», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що усі указані вантажівки також належать компаніям з Білорусії та Росії. Орієнтовна загальна вартість транспортних засобів становить близько 9 млн грн.

«Бюро економічної безпеки продовжує аналізувати активи суб’єктів господарської діяльності Російської Федерації та Республіки Білорусь, що здійснювали, або продовжують здійснювати свою діяльність на території України», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на сьогодні загальновідомими є лише великі активи, що належать Російській Федерації та наближеним до Кремля бізнесменам.

  • Так, 99,99% компанії «Київстар» володіє фірма VEON, контрольний пакет якої належить російському олігарху Михайлу Фрідману та його бізнес-партнерам.
  • Власником компанії «Інтертелеком» був олігарх Віктор Гушан, що має російське громадянство. Він є також власником найбільшої бізнесової групи «Шериф» у невизнаній «Придністровській Молдовській республіці» («ПМР»), що перебуває під контролем Росії. Гушан зі складу бенефіціарів «Інтертелекому» вийшов, але кіпрська фірма Odinaco Limited та його бізнес-партнер Ілля Казмали, які значилися на момент, коли він ще був вигодонабувачем, – залишились. Тож можна припустити, що цей вихід був номінальним.
  • Альфа-банк - відповідно до даних Національного банку України, на 1 січня 2022 року майже 90% акцій належать згаданому російському олігарху Михайлу Фрідману та його бізнес-партнерам: громадянам РФ Герману Хану, Пьотру Авену, Олексію Кузмічьову.
  • Міжнародний резервний банк - відповідно до даних НБУ, 100% володіє «Сбєрбанк Росії». Ним, своєю чергою, на понад 50% володіє Російська Федерація в особі Міністерства фінансів РФ, ще близько 49,9% акцій банку торгуються на біржі.
  • Промінвестбанк, відповідно до даних НБУ,  на 99,77% належить російській Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ», яка своєю чергою на 100% належить Російській Федерації.

У той же час, Україна прийняла рішення про  націоналізацію російських активів. Дозвіл на це дала Верховна рада. 3 березня народні депутати ухвалили закон, яким передбачено примусове вилучення майна, власниками якого є Російська Федерація та її резиденти «на користь держави Україна».

Як йдеться у тексті закону, він «визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) Російської Федерації, як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів».

Згідно із законом, конфісковувати планують рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України.

Хто саме потрапить у такий список для подальшої конфіскації визначатиме Кабінет міністрів. Фінальне рішення ухвалює Рада національної безпеки та оборони й вводить в дію своїм указом президент.

У Кабміні оцінюють загальні збитки від війни у трильйон доларів, а втрату ВВП – у 35%. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі