Валютні депозити стануть менш прибутковими

Поділитися
Валютні депозити стануть менш прибутковими Валютные депозиты станут менее прибыльными
Нацбанк готує нові заходи для зниження рівня доларизації української економіки. Нові правила роблять більш привабливими для банків депозити у гривні.

Незабаром українським банкам доведеться знизити ставки за депозитами в іноземній валюті. Це викликано майбутнім підвищенням норми резервування за довгостроковими валютними депозитами з 5% до 7%, пише "Коммерсант-Україна".

Так, Нацбанк має намір знизити привабливість депозитів в іноземній валюті. У НБУ повідомили про прийняття постанови N371 "Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку". Згідно з постановою, з 30 вересня буде підвищено норму резервування за довгостроковими коштами і вкладами юридичних та фізичних осіб в іноземній валюті з 5% до 7%.

За словами заступника директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександра Арсенюка, це рішення направлено на зниження рівня доларизації української економіки. Нагадаємо, за підсумками серпня частка депозитів в іноземній валюті в загальному портфелі кредитних установ становила 39,2% (246,5 мільярда гривень). З початку 2009 року частка вкладів в іноземній валюті скоротилася лише на 5%.

НБУ також визначив, що у покриття обов'язкових резервів банки зможуть зараховувати придбані ними облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) в іноземній валюті у розмірі 10% їхньої балансової вартості у гривневому еквіваленті, тоді як досі вони враховувалися в розмірі 10% від номінальної вартості. У перелік забезпечення буде додано довгострокові ОВДП у національній валюті з терміном обігу понад 3600 днів, а також залишки грошових коштів, що знаходяться на рахунках банку, відкритих у Розрахунковому центрі.

Очікуване підвищення резервування під валютні депозити - вже не перший подібний крок регулятора. Так, з 1 липня норматив обов'язкового резервування за короткостроковими коштами підприємств і населення в іноземній валюті підвищено з 9% до 10%, а за залученими коштами від банків та фінансових організацій-нерезидентів в іноземній валюті (окрім російських рублів) - з 3% до 5%.

Експерти відзначають, що збільшення резервування зробить вклади в іноземній валюті менш привабливими для банків.

"Норми резервування - один із факторів, які безпосередньо впливають на прибутковість вкладів. Їхнє збільшення знижує привабливість вкладів для банку і стимулює зниження ставок", - говорить директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу одного з банків Наталія Аннікова.

Таким чином, банки будуть змушені знижувати відсоткові ставки за валютними депозитами. Нові правила роблять більш привабливими для банків кошти у гривні.

За даними Українського індексу ставок за депозитами фізосіб (UIRD), зараз вартість річних вкладів у гривні у середньому на ринку становить 17,59%, в доларах - 7,21%, а в євро - 6,08%. !zn

Читайте також:

Банкіри очікують зниження ставок за депозитами у другій половині року

Українці знову понесли валюту в банки

НБУ посилив умови залучення валютних депозитів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі