В Україні перед виборами рекордно зріс попит на долари

Поділитися
© AMagill, flickr.com
Високий попит на іноземну валюту викликано перманентними девальваційними очікуваннями через парламентські вибори і можливі економічні потрясіння, які за аналогією з 2008 роком очікуються саме у вересні-жовтні.

Запевнення Нацбанку і уряду в стабільності української грошової одиниці не переконують населення припинити скуповувати іноземну валюту - через страхи за свої заощадження громадяни у липні збільшили попит на долари до рекордного за останні 9 місяців рівня.

Спад ділової активності і розпал відпусток не відлякали населення з валютного ринку. Загальний попит фізичних осіб на іноземну валюту в липні підскочив на 26% у порівнянні з червнем і став піковим з листопада 2011 року - $2,35 млрд, повідомили сьогодні в Національному банку. Хоча варто визнати, що і продаж готівкової валюти населенням також зріс, навіть швидше - на 37%, до $1,54 млрд. Саме завдяки цьому постійний дефіцит готівкового ринку зріс незначно - лише на $50 млн, до 810 млн доларів, пише "Коммерсант-Украина".

Масова скупівля валюти виявилася навіть вигідною для банків - приріст валютних депозитів фізичних осіб на $419 млн також виявився максимальним з початку року. Настільки високий попит на іноземну валюту викликаний перманентними девальваційними очікуваннями через парламентські вибори і можливі економічні потрясіння, які за аналогією з 2008 роком очікуються саме у вересні-жовтні.

- Українці запасаються валютою: у липні купили більше 800 млн доларів


«Червень і липень стали несподіваними з точки зору попиту на валюту населення. Хто не дуже вірить у стабільність національної валюти, той хоче ближче до осені конвертувати її в іноземну. Останнім часом попит дещо спав, тому що Нацбанк твердо показує, що він готовий продавати валюту і забезпечувати стабільність гривні. Але, думаю, ще будуть напружені моменти, бо попит ще не вичерпаний», - говорить член правління-скарбник "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Дмитро Золотько.

Але потенціал роздрібного попиту досить обмежений. «Найближчим часом люди будуть купувати валюту і класти її на депозити. Але з вересня ціни можуть почати зростати, як це завжди відбувається восени, і населення буде більше витрачати грошей, ніж заощаджувати. І у населення не буде такої великої кількості грошей, щоб спровокувати девальвацію, - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. - Однак підприємства будуть продовжувати купувати валюту, щоб перед виборами вивести гроші в офшори, як вони це роблять завжди».

Експерти вважають, що більшою мірою ситуація на валютному ринку буде залежати від дій регулятора. «Якщо питання девальвації залежить від якихось зовнішніх чинників, то дії Нацбанку не дадуть особливих результатів. Але якщо це викликано емоційними очікуваннями, то інтервенції центробанку зіграють свою позитивну роль», - упевнений Дмитро Золотько. !zn

Читайте також:

Нацбанк витратить 5 млрд доларів на підтримку курсу гривні

Україна повинна відмовитися від прив'язки гривні до долара - Янукович

Українці за місяць в 2,5 рази збільшили скупівлю валюти

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі