Квоти, що діють в рамках зони вільної торгівлі з ЄС, відкривають ринок для українських виробників, а не вводять додаткових обмежент.
Про це йдеться в прес-релізі Представництва Європейського Союзу в Україні, поширеному у п'ятницю, 15 квітня.
До того як почала діяти ЗВТ українські експортери сплачували мито з першої тонни відправленої до ЄС продукції. Сьогодні у них є можливість здійснювати безмитний експорт у межах встановлених квот. Вичерпавши їх, експорт можна продовжувати, сплачуючи ввізне мито.
У диппредставництві ЄС повідомили, що в 2015 році українські експортери сільськогосподарської продукції в чотири рази перевищили квоти на мед, на сік – у сім разів, а на кукурудзу – майже в 20 разів.
У березні глава українського МЗС Павло Клімкін повідомив, що Україна починає кампанію по просуванню в Євросоюзі аграрної продукції вітчизняних виробників. "Ми будемо встановлювати зв'язок між європейськими супермаркетами та українськими виробниками, які готові постачати продукти за європейськими стандартами", - зазначив український міністр.
Раніше Клімкін заявив, що до кінця нинішнього року українські компанії можуть вийти на ринки державних закупівель країн Європейського союзу. Український міністр повідомив, що обговорив у Єврокомісії шляхи для більш ефективної імплементації ЗВТ між Україною та ЄС і яким чином європейська сторона може допомогти, швидше відкриваючи свої ринки.
Незважаючи на досягнуті успіхи, глава представництва європейського в Україні Ян Томбінський констатував, що відкриття зони вільної торгівлі ЄС та України, яке відбулося 1 січня 2016 року, поки не принесло відчутного ефекту через структурної слабкості української економіки, орієнтованої на експорт сировини.