Кабінет міністрів готовий обговорити з парламентською коаліцією питання індексації пенсій і зарплат, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
"Ми готові до цієї індексації. Я перший, хто зацікавлений в тому, щоб перенести термін індексації на період раніше, але для цього треба знайти ресурс, і разом, спільно, як сказав голова парламенту, зустрінемось разом з Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики, профільним комітетом і відверто скажемо, чи є у нас сьогодні доходи, щоб проіндексувати грошові доходи громадян", - сказав прем'єр на презентації Плану законодавчого забезпечення реформ.
Як сказав Яценюк, "уряд зацікавлений в тому, щоб люди отримували більше". "Але сьогодні вранці мені надійшов запит від 12 правоохоронних органів і органів з питань національної безпеки і оборони, що потребують додаткового фінансування, які вимагають для силових структур до кінця поточного року 17,5 млрд грн".
Він нагадав, що максимальні виплати по субсидіях для громадян – у четвертому кварталі 2015 року, "а це не мало і не багато - 25 млрд грн, які повинні бути на казначейських рахунках для того, щоб кожна людина отримала пільгу або субсидію". За словами Яценюка, уряд дійсно накопичив певний запас фінансів, які повинні бути спрямовані, зокрема, на ці витрати.
Парламентська фракція "Блок Петра Порошенко" підтримує проведення індексації заробітних плат і пенсій, заявив лідер фракції Юрій Луценко 18 травня.
Місячна інфляція в Україні в квітні 2015 року підскочила до 14,0%, з початку року ціни зросли на 37,1%, річна інфляція (до квітня 2014 року) прискорилася до 60,9%.
Як писала в березні Юлія Самаєва у статті для ZN.UA Податок на бідних, "інфляційні доходи на руку уряду та бюджету з величезними видатковою і доходною частинами. Ось тільки тягар по виконанню доходів поряд з підприємствами будуть нести і звичайні українці. "Податок на бідних" в результаті призведе до зниження продажів і економічної активності тих же підприємств. Інфляція, як пружина, ризикує вийти з-під контролю і привести Україну до економічного колапсу".