У чинної влади вистачить політичної волі для запровадження з 1 січня 2019 року накопичувального рівня пенсійної системи, вважає віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.
"На сьогодні законодавство для трирівневої пенсійної системи в цілому сформоване і питання запуску ІІ рівня - це більше питання політичне", - сказав він в ефірі телеканалу "Еспресо".
За словами віце-прем'єр-міністра, якби накопичувальну систему ввели 14 років тому, зараз люди, які виходять на пенсію, вже отримували б не 3-4 тис. грн., а 6-7 тис. грн.
Одним з найголовніших питань, які потрібно законодавчо врегулювати протягом 2018 року, Розенко назвав захист пенсійних внесків громадян.
"У чинному законодавстві чітко зафіксовано, що ми всі – і уряд, і Верховна Рада – повинні здійснити всі необхідні заходи протягом 2018 року, щоб з 1 січня 2019 року накопичувальна пенсійна система запрацювала. І на першому плані, безумовно, стоїть питання захисту коштів недержавного пенсійного страхування і накопичувальної системи. Ці речі нам потрібно детально виписати і дати чіткий сигнал людям, що їхні пенсійні внески будуть повністю захищені як від інфляції, так і від інших негативних процесів", - сказав він.
11 жовтня набув чинності закон про пенсійну реформу, який передбачає проведення осучаснення пенсій з жовтня та підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року. Закон передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної пенсійної системи.
У жовтні Кабінет міністрів затвердив план з впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки.