Кабінет міністрів затвердив план з впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.
Згідно з проектом рішення, яке є в розпорядженні "Інтерфакс-Україна", в першому кварталі 2018 року планується розробити і подати законопроект про визначення розмірів страхових внесків та бази нарахування страхового внеску в систему накопичувального пенсійного забезпечення, який повинен визначити правила та загальні вимоги до програм обов'язкової та добровільної участі у накопичувальній пенсійній системі.
До кінця 2017 року планується розробити і внести до парламенту законопроекти про критерії відбору недержавних пенсійних фондів; створення умов для вільного руху капіталів і запровадження нових фінансових інструментів для інвестування; забезпечення прозорості діяльності та звітності суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення; удосконалення вимог до компаній, які управляють пенсійними активами; визначення правил відбору та зміни недержавного пенсійного фонду, в якому враховуються внески у накопичувальну пенсійну систему.
До квітня 2018 року до Верховної Ради планується подати законопроекти про гарантування прав учасників накопичувальної пенсійної системи.
Крім того, до 2018 року планується внести в парламент законопроект про перерозподіл повноважень між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у сфері регулювання діяльності суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення, в тому числі з урахуванням необхідності запровадження нагляду за діяльністю суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення на підставі оцінки ризиків.
Повідомлялося, що 11 жовтня набув чинності закон про пенсійну реформу, який передбачає проведення осучаснення пенсій з жовтня та підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року. Закон передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної пенсійної системи.
Нагадаємо, що 8 жовтня президент України Петро Порошенко підписав законопроект про пенсійну реформу.
Детальніше про соціальні наслідки пенсійної реформи Володимира Гройсмана читайте в матеріалі "Соціальні реформи уряду – ризики або користь?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".