В урядовому агропрогнозі не врахували ключові чинники впливу на українське господарство — Мартинюк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В урядовому агропрогнозі не врахували ключові чинники впливу на українське господарство — Мартинюк © unsplash/ryansong
Так, урядовці прогнозують збільшення надоїв та виробництва м’яса на фоні скорочення тваринництва.

В затвердженому Кабінетом міністрів України «Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2021–2023 роки» не враховані основні тенденції на світовому агроринку та глобальні виклики для сільського господарства, які на пряму впливають на українську агроекономіку, вказує у своїй статті для ZN.UA колишній перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

За його словами в документі кидається в очі безпідставний оптимізм щодо низки моментів, як от нарощування обсягів виробництва продукції тваринництва в умовах постійної тенденції скорочення поголів’я великої рогатої худоби, свиней та курей-несучок.

«Але не дискусійні показники галузі викликають найбільше запитань, а цілковите нерозуміння викликів і хибне прогнозування ризиків. Кліматичні зміни? Не чули. Розірвані логістичні ланцюжки? Не бачили (неправда, чудово бачили). Розвиток сільських територій? Не знаємо (отут правда, точно не знають)», - зазначає експерт.

Він підкреслює, що українське агрогосподарство є складовою глобального виробництва продовольства, тому світові процеси набагато більше впливають на українську економіку, аніж про це думають в українському уряді.

«А ще є й інші питання: чи піде Росія війною на Україну? чи не сяде знову якийсь суховантаж на мілину/закриється порт на карантин? цінове ралі на ринку газу триватиме? а виробники добрив працюватимуть при ціні газу 1000+ дол. за тисячу кубометрів? а наш цукор буде конкурентним за такої ціни на газ? якою буде погода в 2021–2022 виробничому році в Україні? а в Канаді і на Кубані? Відповіді на ці та безліч подібних запитань можуть сильно змінити урядовий прогноз і взагалі будь-який прогноз на 2022 рік», — підкреслює Мартинюк.

Що принесе 2022 рік сільському господарству, чи  чекати нам нових рекордів врожаїв, чи навпаки — готуватися до кризи та які перспективи розвитку у ринку землі читайте в матеріалі Максима Мартинюка «Прогноз-2022. Що буде з агросектором та ринком землі?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі