Загалом залучення провідних іноземних компаній до виконання певного виду робіт (а це зазвичай найбільш ризиковані, капіталомісткі й найдорожче оплачувані роботи) стимулює будь-яку галузь до прогресу. Це загальносвітова практика. Біда у тім (і таки велика біда), що ми внесли в цю практику свої національні особливості, якими дивуємо весь світ.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Ісаченко. За її словами, політика "Укргазвидобування", яке оголошує тендери на сервісні послуги, причому за гроші платників податків, призвела до засилля китайських бурових бригад.
"Будь-якому розсудливому інженеру це видасться неймовірним, але у нас на передньому краї надзвичайно складних і відповідальних операцій незбагненним чином опиняються іноземні компанії із застарілою технікою, з мінімальним досвідом буріння, тим більше на великих глибинах, із відсутністю найменшої уяви про геологічні умови України. Вони навіть не чули про давно розроблені, науково обґрунтовані і перевірені багаторічною практикою технології і матеріали, придатні саме для українських площ, і застосовують несертифіковані хімреактиви, ще й без урахування їх сумісності, - заявив заступник директора з науки полтавської компанії "Геосинтез інженірінг" Юрій Лубан. - Наших інженерів ці іноземні супервайзери слухати взагалі не хочуть. Пояснювати їм елементарні речі марно. Але саме їм довірено оперативне управління технологією на об'єктах із високим ступенем виробничих, екологічних ризиків. У результаті такої тендерно-сервісної вакханалії маємо втрату контролю над виробничими процесами, порушення технологій, зниження ефективності буріння і виникнення ускладнень, долати які доводиться ціною значних зусиль і фінансових затрат, і які зрештою можуть призвести до масштабних катастроф".
Докладніше про необхідність нарощування видобутку вуглеводнів читайте в матеріалі Світлани Ісаченко "Вклали мільярди - заробили копійку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".